یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

آشنایی با تاور بریج در بریتانیای انگلستان!


آشنایی با تاور بریج در بریتانیای انگلستان!Reviewed by Zm on Jan 7Rating:

تا به امروز بسیاری از جاذبه های گردشگری دنیا را به شما نشان داده ایم. شمال جنوب اروپا آسیا همه و همه پر از جاهای دیدنی هستند. امروز می خواهیم سری به انگلستان بزنیم و به بریتانیا برویم بلکه بتوانید با تاور بریج آشنا شویم. این مکان دیدنی از زیبایی های انگلستان است که سالانه تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند. مهم نیست که شما از کدام کشور وارد این ناحیه می شوید. این برج می تواند به راحتی برای شما قابل درک و فهم باشد تا بتوانید آن را در لیست دیدنی های جهانی خود اضافه کنید و با بیان آن برای دیگران آنان را تشویق به دیدن و سیاحت کنید.

 

این پل که در نزدیکی پل و برج لندن قرار دارد، کار ساخت آن در سال ۱۸۸۶ آغاز شد و ۸ سال بعد به اتمام رسید.
نام این پل بر گرفته از نزدیکی آن به برج لندن است. این پل یک پل قابل برداشت، خودکار و معلق است، به طوری که قابلیت آن را دارد که باز شود تا کشتی‌های بزرگتر بتوانند از آن عبور کنند.
این پل ۲ برج و یک دریچه ۲ قسمته دارد که وقتی یک کشتی بزرگ بخواهد از زیر آن بگذرد لپه‌های این دریچه را بالا می‌برند.
در زمان ساخت تاور بریج، قسمت بزرگی از بندر لندن در بین تاور بریج و لندن بریج قرار داشت. از دهانه رود تا تاور بریج کشتی‌ها بدون مانع می‌رسند، چراکه در این قسمت از رودخانه پلی وجود ندارد.
برج‌های این پل دارای معماری گوتیک است و بخشی از مسیر جاده‌روی آن را می‌توان در مواقع لزوم بالا کشید تا کشتی‌های بزرگ بتوانند به‌راحتی از زیر آن عبور نمایند.
طراحی این پل توسط هوراس جونز و جان وولف‌بری انجام شد و ۵ پیمانکار و ۴۵۰ کارگر در ساخت این پل ۲۵۶ متری همکاری داشتند. در چهار چوب این پل ۱۱ هزار تن استیل به کار رفته است.

زمانی که این پل ساخته شد، مورد پسند مردم لندن قرار نگرفت اما با گذشت زمان، تاور بریج یا برج پل به یکی از معروف‌ترین نقاط گردشگری تبدیل شد. به طوری که هر سال هزاران گردشگر از این پل و و گردشگاهی که بالای آن ساخته شده، دیدن می‌‌کنند. (hamshahrionline)

تمام چیزهایی که میتوان زبانی در مورد این برج گفت همینقدر است اما عکس های آن را حتما ببینید چرا که شنیدن کی بود مانند دیدن. این برج بسیار شکوهمند و بزرگ است و می توان خاطره ای خوب برای شما و عزیزانتان رقم بزند. سعی کنید از تمام برج دیدن کنید چرا که هر بخش خود تجربه ای جذاب و جالب است.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


9 − 5 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم