یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

آشنایی با کاخ کرملین یکی از جاذبه های روسیه!


آشنایی با کاخ کرملین یکی از جاذبه های روسیه!Reviewed by Zm on Jan 8Rating:

سلام به شما دوستان گردشگر و مسافرت دوست. اگر می خواهید عید امسال را به کشور همسایه شمالی مان یعنی روسیه مسافرت کنید و در حال تدارک لیست دیدنی های آن هستید حتما این مطلب امروز ما را بخوانید. می خواهیم با عکس ها و نوشته هایی شما را به مسافرت مجازی در روسیه ببریم و کمی در کاخ جذابی به نام کاخ کرملین بچرخانیم. شما از سیاحت های مجازی لذت می برید؟ ما فقط می خواهیم شما را برای یک بازدید بسیار عالی از این کاخ به طور حضوری آماده کنیم. این شما و این هم معرفی امروز وب سایت ما

هسته مرکزی شهر مسکو ارگ یا کرملین آن است که در قرن پانزدهم درکرانه شمالی رود مسکو ساخته شده و شامل تعدادی کاخ و کلیسا است.

رملین مثلث‎شکل با جهت شمالی دارای ضلع‎هایی به طول ۷۵۰ متر است. کرملین را واقعاً می‎توان از هر نظر، سمبولیک، تاریخی، استراتژیکی و قلب مسکو نامید.

بزرگترین کلیسای کرملین مسکو، کلیسای جامع اوسپنسکی است که طی سال‎های ۱۴۷۵ تا ۱۴۷۹ ساخته شده و تزارها در آنجا تاجگذاری می‎کردند.

احداث کرملین در تاریخ ۱۹ ژوئیه سال ۱۴۸۵ پایان یافت. ابتدا دیوار آجری کرملین در کنار رودخانه مسکو بنا شد، زیرا همانا از آنجا تاتارها اغلب حمله می‎کردند.

تمام عملیات ساختمانی ۱۰ سال به طول انجامید. کرملین جدید را روی کرملین قدیم که از سنگ سفید بود بنا کردند. دیوارهای قبلی را در حد امکان باقی گذاشتند فقط دور آنها را دیوارهای آجری کشیده و آنها را بلندتر و ضخیم‎تر و محکم‎تر کردند.

گالری عکس ها :

کاخ بزرگ کرملین در سال ۱۸۴۹ شکل کنونی را کسب کرد. کاخ جدید به طول ۱۲۵ متر بود و دارای ۷۰۰ اتاق از جمله آپارتمان‎های شخصی خانواده شخص اول کشور بود.

در سال ۱۹۶۱ عمارت جدیدی به کرملین اضافه شد- کاخ کنگره‎ها. از کاخ کنگره‎ها برای اهداف گوناگون استفاده می‎کنند. برای اجرای نمایش‎های تئاتری و جشن‎های عمومی.

سالن بزرگ آن برای ۶ هزار نفر درنظر گرفته شده است. وسایل صوتی برای ترجمه بیش از ۲۹ زبان در این کاخ نصب شده‎اند. بالشوی تئاتر، باله و اپرا روی صحنه کاخ کنگره‎ها به نمایش می‎گذارد.

این کاخ دارای ۸۰۰ اتاق جداگانه از جمله سالن‎ها، رخت‎کن، راهرو و اتاق‎های اختصاصی برای اعضای شخص اول مملکت، اتاق مطبوعات و اتاق‎هایی برای خدمه فنی است. برای ساخت این کاخ فقط ۱۶ ماه وقت صرف شد و جایزه لنین به طراحان و معماران آن تعلق گرفت.

کرملین جایی است که تمام راه‎های روسیه به آنجا ختم می‎شود. در اینجا ایوان مخوف و استالین حکومت کردند، ناپلئون از کرملین آتش‎گرفتن مسکو را تماشا کرد، لنین دیکتاتوری پرولتاریا را شکل داد، گورباچف مبتکر پروسترویکا (دگرگون‎سازی) بود، یلتسین سعی کرد اصلاحات را به انجام برساند و ولادیمیر پوتین در راه به انجام رساندن اصلاحات و قراردادن روسیه در ردیف ۱۰ کشور پیشرفته جهان تلاش کرد. ( hamshahrionline.ir )

این کاخ یکی از مجلل ترین کاخ های جهان است که در همسایگی ایران زمین ما قرار دارد که هر سال تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند که بسیاری از آنان ایرانی ها هستند. به شما توصیه می کنیم حتما برای دیدن این کاخ برنامه هایی داشته باشید تا بتوانید از دیدنی های برتر دنیا خاطرات خوبی برای مرور در ذهنتان داشته باشید. سفر خوشی برایتان آرزومندیم.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


+ 8 = 9


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم