دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹

آیا کاخ بارون ایمپاین در کشور مصر را می شناسید؟


مصر کشوری است که با شنیدم نام آن به یاد اهرام آن می افتیم. اهرام همان جاذبه های قدیمی و مسن که دست نخورده مانده اند تا تاریخ را برای ما دوره کنند. اما از مصر چیزهای دیگری هم می توان نام برد که واقعا دیدن دارند. مصر یکی از کشورهای باستانی است که به اندازه ی قدمتش جاهای دیدنی دارد. امروز می خواهیم به کاخ بارون ایمپاین  در مصر بپردازیم. این کاخ به خوبی توانسته مسافرین زیادی را به تماشای خود بکشد. ما نیز در حد اطلاع به شما در مورد آن خواهیم گفت تا اگر روزی مسافر مصر شدید کاخ بارون ایمپاین  را هم دیدن کنید. با ما همراه باشید.

کاخ بارون ایمپاین (Baron Empain Palace)،عمارت تاریخی مشخص در هیلیپولیس می باشد که در  شمال شرق حومه مرکزی قاهره، در کشور مصر واقع شده است.

به نقل ازparsacity.com، کاخ توسط الکساندر مارسل معمار فرانسوی طراحی شده است و فضای داخلی آن تزئین شده توسط ژرژ لویی کلود بلژیکی می باشد. نام این کاخ برگرفته شده از  بارون ایمپاین، مهندس بلژیکی ثروتمند، کارآفرین، سرمایه گذار و صنعتگر و همچنین مصر شناس آماتور می باشد.

سبک معماری این کاخ الگو گرفته شده توسط معماری های هندو می باشد اما با گذشت سالها، سبک های مختلف تاریخی – معماری گوناگونی به خود گرفته است. ساخت این کاخ در اواخر دهه ۱۸۹۰ آغار و در سال ۱۹۰۵ به پایان رسید.

در بالای سر درب این کاخ، تندیسی از خدای مقدس هندوها، شیوا، قرار دارد که نشان دهنده بارز الگو برداری این بنا از کاخ های هندو می باشد.

عکس های این کاخ به قرار زیرند:

بنظر می رسد این کاخ در یکی از سرسبزترین بخش های قاهره ی مصر واقع شده باشد. معماری این قصر، فضای زیبا و سر سبز و تراش های زیبایی که در بنای این کاخ به کار برده اند آن را از هر جهت دیدنی تر کرده است. این یک معرفی کوتاه از این قلعه و کاخ بود که باید برای تجربه ای کم نظیر به قاهره سفر کنید و زیبایی های آن را از نزدیک تماشا بکنید. سفرتان آرام و مطمئن