یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

اقامتگاه اسکی بارین در شمشک


اقامتگاه اسکی بارین در شمشک
اقامتگاه اسکی بارین در شمشکReviewed by Zm on Oct 15Rating:

همه ما داستان های پینگو را در آن خانه های رویایی یخی که در دل برف های کوه ها ساخته بودند به یاد داریم! اما همیشه با خودمان فکر می کردیم آیا این خانه ها واقعیت دارند یا نه!

اقامتگاه اسکی بارین در شمشک

اگر شما هم این رویا را در سر می پرورانده اید می توانید در همین ایران خودمان، سری به شمشک بزنید!

در دل کوه های برفی در شمشک اقامت گاه هایی ساخته اند که دقیقا یا آور خانه ی بینگو است!

این خانه های دیدنی، حدود ۶۰ متر مساحت دارند و اسکی باز هایی که در زمستان برای اسکیت به این مکان می آیند، در آن به طور موقتی زندگی می کنند!

اقامتگاه اسکی بارین در شمشک

این بنای اسکیمویی دارای نمایی زیبا است که از دور یاد آور همین داستان های کودکی مان است. اگر سری هم به داخل آن بزنیم، متوجه الهام ساخت این بنا می شوید که چیزی جز همین پینگو نیست.

طراحان سعی کرده اند هم معماری در این محل و بنا بکار ببرند و هم سعی کنند، محیط بنا را طبیعی نمایش دهند.

اقامتگاه اسکی بارین در شمشک

در این بنا سعی شده هدفی مهم در پیش گیرند و آن چیزی جز رابطه و ارتباط طبیعت و معماری بوده است به طوری که کمتر دچار تقلید از نما و بناهای خارجی داشته باشند.

از جهن آنکه این ساختمان در محل سرد و کوهستانی و محلی که دائما پر برف است، بنا شده طراحان تصمیم گرفته اند که طرح داخلی و رنگ آن به سرد سیر بودن و برفی بودن مرتبط باشند.

اقامتگاه اسکی بارین در شمشک

البته این مهارت هایی که در این بنا به کار رفته را نباید نا دیده گرفت، ولی انتظار می رود که مخاطبین زیادی از ان ها دیدن کنند و مورد استفاده قرار دهند.

این بنا به صورت برجسته بین سایر بناها شناخته شده است. از طرفی مهندسین معمار این ساختمان که تحت استودیو ریرا – عباس ریاحی فرد، فریناز رضوی نیکو می باشند، مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند.

این محل در تهران قرار دارد و از سال ۸۷ تا کنون رونمایی شده است.

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


5 − 2 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم