پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰

آشنایی با انواع هتل ها


زمانی که به یک آژانس مسافرتی مراجعه می کنید و می خواهید در مورد انواع هتل ها در تور ها به شما مشاوره دهند از اصطلاحاتی نظیر fb یا all  و یا king  و… استفاده می کنند که واقعا برای ما گیج کننده است. اما قبل از اینکه به یک آژانس مسافرتی سر بزنید خحوب است که انواع هتل ها را بشناسید. ما در زیر به بیان برخی ویژگی هتل ها پرداخته ایم:

 

انواع هتل ها

متل Motel:

متل ترکیبی از موتور و هتل است که به اقامت گاه های بین راهی می گویند که در خارج از شهر می سازند. در متل می توان با خودروی شخصی وارد شد و برای امنیت بیشتر خودرو را در کنار در ورودی پارک کرد. متل دارای لابی نیست و کافیست مستقیم به سمت اتاق خود بروند.

هتل پانسیون Hotel Pension:

این هتل ها در داخل شهر هستند و از نظر امکانات نظیر سالن غذاخوردی و … هم به اندازه ی ساکنان اتاق ها دارای سرویس هستند. این نمونه از هتل ها دارای امکاناتی نظیر کتابخانه و تلویزیون و … نیز هستند. این مدل از اتاق ها به صورت ماهانه یا سالانه اجاره داده می شود. جالب است که مسافری غیر از اهالی این هتل نمی تواند از سالن غذاخوری در خواست غذا کند. مقررات این هتل ها زیاد است به عنوان مثال باید در تایم خاصی از هتل خارج و به هتل وارد شد.

ریزورت هتل Resort Hotel:

هتلی است که در کنار سواحل زیبا و یا چشمه آب معدنی ساخته شده اند. این هتل ها اغلب برای استراحت مسافران ساخته می شوند.

هتل آپارتمان Apartment Hotel:

هتل ها مکانی برای استراحت اند به طوری که مسافر باید از زندگی موقتی خود در آن جا لذت ببرد. هتل آپارتمان در واقع اختیار بیشتر کارها را به اعضای هتل می سپارد و شما می توانید انواع وسایل مورد نیاز زندگی را در این هتل ها مشاهده کنید و خودتان غذا بپزید اما در برخی هتل  آپارتمان ها هم باز می توان رستوران هایی دید. زمانی که شما یک آپارتمان کرایه می کنید مثل زمانی است که یک هتل آپارتمان کرایه می کنید فقط نیازی نیست قرار داد بنویسید و هر زمان که بخواهید می توانید تسویه کنید.دوره اقامتی در هتل آپارتمان متغییر است و شما نیازی نیست مراحل سختی که در رزرو هتل طی می کنید در آپارتمان ها طی کنید. گفته می شود که هتل آپارتمان ها راحت ترین نوع هتل ها از نظر امکانات می باشند.