c آشنایی با انواع چارتر هواپیما
چهارشنبه, ۲۲ آبان , ۱۳۹۸

آشنایی با انواع چارتر هواپیما


حتما تا کنون هنگام خرید بلیط هواپیما متوجه شده اید که به شما پیشنهاداتی می دهند و این را گوشزد می کنند که این بلیط چارتری است. باید بگوییم که چارتر هواپیما در انواع مختلف و با ویژگی های خاصی ارائه می شوند که در زیر به آن ها برای آشنایی بیشتر شما پرداخته ایم:

انواع چارتر

Full Charter: در چارتر کامل شما کلیه صندلی های یک هواپیما را برای مقصد خاصی اجاره می کنید.

Seat Charter: اگر تعدادی از صندلی ها را در دوره ای مشخص برای مسیر اجاره کنید از این نوع چارتر استفاده کرده اید که البته به طرفین و سیاست های کاری بر می گردد. این نوع چارتر دارای انواع زیر است:

سیت چارتر بصورت شناور : در این مدل، فرد چارتر کننده باید در مدت خاصی مثلا یک فصل، یعنی سه ماه، یک تعداد خاص صندلی را به طور رفت و برگشت به فروش برسانند. البته رعایت فاصله زمانی مشخص بین تاریخ رفت و تاریخ برگشت بلیط های صادره ضروری نمی باشد .
سیت چارتر بک تو بک Back To Back : این مدل چارتر کردن ، به این معنی است که در دوره ای خاص چارتر کننده باید صندلی های اجاره شده را برای رفت و برگشت به فروش برساند. برعکس مدل قبل رعایت فاصله زمانی مشخص بین تاریخ رفت و تاریخ برگشت بلیط های صادره ضروری است .

سیت چارتر بصورت Block Seat : چارتر کننده در این مدل، باید تعدادی صندلی برای رفت و برگشت در مسیر خاصی در تاریخ معینی به فروش برساند

اصطلاحات مربوط به سرویسهای قابل ارائه در مقصد

Airport Transfer: از این اصطلاح برای انتقال مسافر از فرودگاه به هتل و به صورت برعکس استفاده می شود. ( ترانسفر فرودگاهی )

City Tour: این اصطلاح برای گشت های روزانه یا نیم روزی استفاده می شود که در مقصد توسط تور یا هتل ارائه می شود.

Tour Guide:کسی که در مورد مکان ها و جاذبه های گردشگری مقصد در مسافرت، نکات و جزییات مسافرت و بهره مندی بیشتر از سفر، به افراد راهنمایی هایی ارائه می دهد به عنوان راهنمای تور شناخته می شوند.

Optional Tours : این نمونه از تورها در بخش ضروریات تورها نیست و هر فرد می تواند با توجه به میل و رغبت خود آن را انتخاب کند.

Domestic Flight : این اصطلاح به پرواز های داخلی اطلاق می شود و غالبا در بازدید از دو مکان یا استان با فاصله طولانی کاربرد دارد. 

 

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم