c معرفی محموعه تاریخی و باغ عباس آباد بهشهر
پنج شنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۸

باغ عباس آباد بهشهر


سلام دوستان خوبم اگر شما هم هم اکنون در مازندران اقامت دارید و در حال مطالعه این مطلب هستید حتما کمی وقت خود را برای دیدن و بازدید از این مکانی بگذارید که امروز در مورد آن صحبت می کنیم. مازندران خطه سر سبز ایران است که البته نمی توان گفت صد در صد بکر مانده اما هنوز هم جایی برای تعریف دارد. در این استان مکان های دیدنی زیادی است که می توان حسابی در سبزی و طراوت آن ها روح را جلا داد. حتی مکان های تاریخی مازندران هم در سر سبزی ها پنهان شده اند که با انتخاب آن ها هم از طبیعت بهره می برید هم از دیدنی های تاریخی.

اگر به بهشهر بروید و بعد حدود ۹ کیلومتر به سمت جنوب شرق این شهر حرکت کنید روستای علی تپه یا علتپه را مشاهده می کنید که در دل و اعماق جنگل هاست و ارتفاعات و کوه هایی دارد که بر فراز یکی از این ارتفاعات مجموعه تاریخی عباس آباد رامی توانید مشاهده کنید.

 

در این مجموعه می توانید مکانی ببینید که باغ عباس آباد بر آن نام نهاده اند. این باغ زیبا دارای سد بزرگی به نام سد عباس آباد است که دیدن دارد. دریاچه مرتبط با سد، گل باغ، حمام و کاخ و آسیاب آبی قدیمی آن چیزهایی است که مردم از آن دیدن می کنند.

دو تا برج بزرگ آجری که شاه عباس اول در سال ۱۰۲۱ قمری دستور به ساخت آن داده هم هنوز پا برجاست.

 

این مجموعه از دیدنی های باغ های صفوی هم بوده که بخاطر موقعیت دو جهته جنگل و دریا مورد استقبال زیادی بوده و بهترین مکان های تفریحی پادشگاه بوده است. این مکان هم اکنون هم جذاب است و تعداد زیادی از توریست ها و مسافران تاریخ پسند را به خود جذب می کند.

 

چگونه به دیدن این مکان بروید ؟

راه رسیدن به مجموعه عباس آباد خوشبختانه آسفالته است ام باریک ساخته شده که حدود ۴ کیلومتر از جاده اصلی بهشهر خارج است. یعنی دقیقا همان جاده ای که ساری را به گرگان وصل می کند. اگر این راه را ادامه دهید، اول به جنگل و بعد دوباره کوه ها را خواهید دید که بر فراز آن می توانید این مجموعه را ببینید.

 

ازدحام مردم در این مکان به شما امنیت می دهد امیدواریم با دیدن از این مکان زیبا بتوانید ایران گردی خوبی داشته باشید.

مطالب پیشنهادی :

۴ Comments

 1. narges گفت:

  سلام. من دانشجویی ساکن شهرستان نور هستم و باید یه تور تفریحی به عنوان بسته سفر ببندم و ترجیح دادم یکی از شهرهای مازندران رو انتخاب کنم.سفر من از نور به
  مقصد بهشهره که باید بعنوان پروژه دانشگاهم ارائه بدم. از جاذبه های بهشهر اطلاعاتم محدود به اینترنته و اطلاعات بیشتری راجع به مسافت جاذبه ها و ساعت رسیدن به هر مکان لازم دارم و همچنین محلی که بشه در اونجا از قبل غذا برای مسافرا سفارش بدم و جا رزرو کنم . خواستم ببینم میشه لطف کنید و اطلاعات بیشتری در اختیارم قرار بدین.

  ممنون

 2. حميد گفت:

  باسلام
  شهر زیبای بهشهر با مردمان بسیار خوب وصمیمی خاطره ای خوش را برای من وخانواده ام رقم زد بخصوص مجموعه تاریخی عباس آبادومناظر زیبای آن را از دست ندهیداز تمام مردم با صفای بهشهری تشکرمی کنم

 3. نیاز گفت:

  شهر بسیار زیابیی هست بهشهر

  دوست داشتنی و دلنشین
  این عباس آباد هم جای بی نظیری هست!
  البته الان نمیخوام زیاد تعریف کنم میترسم هجوم آدم ها باعث تخریبش بشه 🙁
  ولی ارزش دیدن داره
  وقتی ۱۵-۲۰ دقیقه تو کوه و جنگل رفتید میرسید به یه دریاچه بی نظیر


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم