دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷

باغ پرندگان اصفهان


باغ پرندگان
باغ پرندگان اصفهانReviewed by Zm on Mar 18Rating:

اگر امسال می خواهید سری به اصفهان بزنید خوب است که کمی هم به جاذبه های طبیعی آن سری بزنید و در کنار سایر ابنیه های تاریخی آن از دیدنی های طبیعی هم بهره ببرید. یکی از زیباترین بخش هایی که می توانید پرندگان و طبیعتی زیبا را در آن تجربه کنید محلی به نام باغ پرندگان است که واقعا دیدن دارد. امروز به مرور این باغ می پردازیم شما هم با ما همراه باشید.

باغ پرندگان

باغ پرندگان اصفهان

این باغ بزرگ که در غرب پل وحید اصفهان ( ۴ کیلومتر ) قرار دارد یکی از مکان هایی است که بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی از آن دیدن می کنند. این باغ در سال ۷۵ شمسی احداث شده است. مساحت باغ ۵۵ هزار متر مربع است. طراحی زینتی گیاهان و باغ در حدی است که خود نوعی جاذبه محسوب می شود البته تنوع حیوانی و پرندگان خود حرفی دیگر است.

باغ پرندگان

داخل این باغ محوطه ای ۱۷ هزار متری است که به زیبایی برای زندگی پرندگان چینش شده است. این جا مکانی واقعا مناسب برای رشد پرندگان است که توانسته اند از هر نظر مناسب پرندگان ساخته شود تا به زیست آن ها صدمه ای نزنند.

باغ پرندگان

۱۳۰ گونه جانوری که از هر گونه چندین قطعه در این باغ وجود دارد دور هم جمع شده اند که بسته به شرایط زندگی مربوطه این ۴۰۰۰ قطعه در حال زییت هستند. اما جاهایی که این پرندگان در آن زیست می کنند به صورت برکه و صخره در نظر گرفته شده اند.

در این باغ شما شاهد ۴ برکه در اندازه های بزرگ و کوچک هستید که پرندگان آبی یا آبچر مثل قو و غاز و اردک و… در آن زندگی می کنند . بزرگترین برکه در قسمت مرکزی قرار دارد که تعداد زیادی از این پرندگان را در خود

باغ پرندگان

در صخره ها هم تعداد زیادی از پرندگان بیابانی و کوهستانی نظیر کبک در حال زندگی کردن هستند. این صخره ها در بخش شرقی این باغ قرار دارد.

قفس های شیشه ای هم برای پرندگانی در نظر گرفته شده که اقلیم خاصی دارند این پرندگان در واقع از مناطق خاص آب و هوایی آورده شده اند که در این شیشه ها امکان تهویه و شوفاژ و.. قرار داده اند که به طریقی شرایط آب و هوایی را برایشان فراهم کرده اند.

باغ پرندگان

قفس های آهنی نوعی قفس است که برای پرندگان شکاری استفاده می شود. این پرنده ها اگر آزاد شوند از سایر پرندگان به عنوان غذا استفاده می کنند بنابراین سعی شده این قفس ها را در محیطی خوب و طبیعی بنا کنند.

فضای سبز هم برای پرندگانی است که از جنگل ها آورده شده اند در این مکان پرندگان به راحتی در حال پرواز هستند و بدون آسیب رسانی زندگی می کنند.

باغ پرندگان

باغ پرندگان یکی از جاذبه های خاص اصفهان است که البته ساعات خاصی را به جذب گردشگر می پردازد و ساعات زمانی استراحت و خواب پرندگان را مد نظر قرار می دهند که مزاحمتی برای پرندگان بوجود نیاورند.

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


5 − 3 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم