دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷

برج ایفل در فرانسه


برج ایفل در فرانسه
برج ایفل در فرانسهReviewed by Zm on Apr 17Rating:

برج ایفل یکی از برج های معروفی است که همه شما نام آن را شنیده اید این برج به عنوان یک جاذبه تاریخی و تنومند در فرانسه شناخته شده است و هر توریست که به فرانسه می رود دوست دارد آن را از نزدیک ببیند. اما بهتر است قبل از اینکه به فرانسه بروید کمی در مورد آن بدانید. با توصیف ما همراه شوید.

 
برج ایفل در فرانسه
یکی از افرادی که برج ایفل را ساخته نامش ایفل بوده و به همین دلیل نام ایفل روی آن گذاشته شده است. این بنای تمام فلزی یکی از مکان هایی است که حدود ۱۸۰۳۸ قطعه فلز به همراه دو نیم میلیون پیچ به هم وصل شده اند. ارتفاع ۳۰۰ متری و همچنین وزن ۷۰۰۰ تنی این برج بسیار جالب است. اگر بخواهید به بالای برج بروید باید بالغ بر ۱۶۰۰ پله را طی کنید. البته مدتی است که از طبقه دوم به بالا مجوز ورود نخواهید داشت اما همین طبقه اول هم دیدن دارد. جاذبه این بنا بیشتر به این خاطر است که رودخانه سن و کمی آنور تر یک بنای گنبدی شکل بدان نزدیک است . این بنا محل دفن ناپلئون بوده است.
برج ایفل در فرانسه
در سال ۱۸۸۹ قرار بود یک نمایشگاه بین المللی در پاریس برگزار شود که به این خاطر این برج ساخته شد و برای یادبود و گرامی داشت فرانسه تکمیل گردید. در واقع محلی که این بنا در ان ساخته شده است فضای سبزی است که شان دو مارس نام دارد. اگر دوست داشته باشید می توانید از جاذبه تاریخی قلعه بویار هم دیدن کنید. از روز اول قرار بود این برج فقط بیست سال مهمان فرانسوی ها باشد اما به مرور با توجه به علاقه مردم و توریست ها مهمان همیشگی فرانسوی ها و محل دید و بازدید برای توریست ها شد. روزی که قرار بود این برج ساخته شود حدود ۷۰۰ طرح دریافت شد اما ایفل طرح بهتری داده بود و طرحش پذیرفته شد و این بود که بنا به نام وی ساخته شد.مسجد جامع استراسبورگ در فرانسه هم یکی از بناهای تاریخی برجسته در این مکان است
برج ایفل در فرانسه

این پل چنان برای مردم و دولت فرانسه اهمیت دارد که عکس آن را روی پول های فرانسوی ها قرار داده اند . شما می توانید از این برج دیدن کنید و در فضای سبز اطراف کمی استراحت کنید. یادتان نرود حتما با این برج یک عکس یادگاری بگیرید.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


− 7 = 1


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم