c بنای کولیزیوم در رم
چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹

بنای کولیزیوم در رم


بنای کولیزیوم در رمReviewed by Zm on Sep 12Rating:

سال ها پیش یعنی در سال شست میلادی فردی به نام وسپاسیان دستور ساخت یک بنا را می دهد! دست اندر کاران وقت شروع به ساختن این بنا می کنند اما از اقبال خوب این بتا سال های سال روی پا می ایستد تا جایی که ما امروز در سایت گردشگری به معرفی آن می پردازیم!

 

بنای کولیزیوم

این بنا که بنای کولیزیوم نامیده شد در شهر رم ساخته شد و همچنان محل بازدید عموم است و از داخل و خارج از ایتالیا مردم زیادی از جمله ایرانیان هوادار آن هستند.

البته شاید این بنا مانده باشد تا برای آیندگان عبرت باشد چرا که برای آن تاریخ خوبی رقم نزده اند! برای اطلاع از تور اروپا فرانسه اسپانیا ایتالیا ۱۸ روز با ما در تماس باشید

سال ها پیش یک سری افراد بی گناه را در آن به کشتن داده اند و بعد از قطع این عمل زشت، محلی ترسناک و مخوف بوده است

بنای کولیزیوم

همین محل کشتار مردم بی گناه یعنی بنای کولیزیوم  بعد از سال ها تبدیل به بیمارستانی برای کسانی شد که مورد حمله طاعون قرار گرفتند! بعد از اینکه این بیماری ریشه کن شد و بیماران را تخلیه کردند، محل این بنای کولیزیوم  به یک محل تئاتر تبدیل شد. در واقع زمان تبدیل شدن به محل تئاتر در قرون وسطی بود اما در زمان ناپلئون تبدیل به یک اصطبل شد! حالا هم که محل تماشای تماشاچیان است و در تاریخ های بعدی معلوم نیست به چه چیزی تبدیل شود! تور و راهنمای ایتالیا می تواند راهنمای خوبی برای سفر شما باشد!

بنای کولیزیوم

از زمان قرون وسطی برای این بنا دو در در نظر گرفته اند به نام های مرگ و زندگی! هم اکنون بازدید کنندگان برای ورود از در زندگی و برای خارج شدن از در مرگ استفاده می کنند.

این بنا همانطور که در عکس می بینید دارای ۴ طبقه حلزونی وار است که بسیار هم جالب است و اصلا به سبک معماری های اروپایی ها نمی خورد!

بنای کولیزیوم

اگر شب به دیدن این مکان بروید یک سری نور پردازی های جالب پیش رویتان خواهد بود که بنا را زیبا تر و روشن کرده است و همین باعث شده محوطه اطراف هم روشن باشد!

 

 

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم