دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶

بوستان نوروز، جاذبه ای برای تهرانی ها


مجموعه پلانتاریوم
بوستان نوروز، جاذبه ای برای تهرانی هاReviewed by Zm on Mar 23Rating:

شاید این روزهای عید به دلایل مختلفی دوستانی در تهران باشند که مسافرت نرفته اند و همچنان در حال پذیرایی از میهمانان خود هستند اما می توان این اوقات را هم به خوبی سپری کرد، بدین صورت که می توان با میهمانان به دیدن جاذبه هایی رفت و روز خود را در آن جا سپری کرد. یکی از جاذبه هایی که می توانید در تهران به دیدن آن بروید بوستان نوروز است، امروز می خواهیم از طرف وب سایت گردشگری به معرفی بوستان نوروز بپردازیم.

مجموعه پلانتاریوم

تهران گردی – بوستان نوروز

بوستان نوروز، در ناحیه غرب بزرگراه مدرس و در جنوب پارک آب و آتش قرار گرفته است، که می توانید یک روز خوب را در این مکان آرام سپری کنید.

برای رسیدن به این مکان باید به مسیر پارک آب و آتش بروید و حرکت خود را در جنوب ادامه دهید. وقتی به اتوبان شهید همت رسیدید یک پل ارتباطی برای وارد شدن به این بوستان شاد وجود دارد.

این بوستان که در مساحتی بالغ بر ۹۰ هزار متر مربع ساخته شده است در واقع یکی از مکان هاییست که شما می توانید در آن به تفریح بپردازید و از این جاذبه فرهنگی و تفریحی بهره ببرید. بوستان نوروز با رویکرد های متفاوتی نظیر، گردشگری، تفریحی و فرهنگی و حتی فرهنگ بین المللی ایجاد شده و با قدرت به کار خود ادامه داده است.

مجموعه پلانتاریوم

کشورهای سازمان اکو و کشور بحرین در این بوستان دارای سکوهای اختصاصی هستند که می توانند مراسمات خاص خود را در این بوستان انجام دهند.

در واقع از آنجا که نوروز یک آیین باستانی و مذهبی برای ایرانیان محسوب می شود توانسته کشورهایی را که این سنت را قبول دارند و بدان احترام می گذارند را دور هم جمع کند.

بسیاری از کشورهای همسایه ای ایرانیان نوروز را جشن می گیرند. و به پاس احترام به همسایگان ایرانی که این جشن را فرخنده می دارند، دریاچه ای همچون دریاچه خزر در این مکان طراحی شده است.

مجموعه پلانتاریوم

این دریاچه بزرگ دارای دو بخش شمالی به اندازه ۳۵۰۰ متر مربع و بخش جنوبی به اندازه ۱۲ هزار متر ساخته شده است که عمق حدودی آن یک و نیم متر است .

از طرفی برای رفاه بیشتر گردشگران در اطراف این دریاچه فضای سبز مناسبی برای قدم زدن و دوچرخه سواری ایجاد شده که مسافران و بازدید کنندگان این بوستان از آن لذت می برند.

در این بوستان شما شاهد مجموعه ای به نام مجموعه پلانتاریوم می باشید که ۴ امین آسمان نمای دنیا محسوب می شود.

در واقع منجمان و عاشقان نجوم و سایر علوم می توانند از این مجموعه بهره مند شوند و فعالیت های علمی خود را در آن انجام دهند. دوست داران رشته های فیزیک و شیمی و زیست می توانند در این مجموعه به فعالیت های علمی بپردازند.

این بوستان که در سال ۹۲ رونمایی شده است با امکانات زیادی نظیر فضای سبز، گل های زیبا، امکان اسکیت بازی، دریاچه و پارک دوست دار کودک و مجموعه پلانتاریوم یکی از مکان هایی است که می توان برای گردشگری و دوستداران جاذبه های تهرام مکانی مناسب باشد.

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


+ 6 = 9برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم