دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷

تور اندونزی


تور اندونزیReviewed by Fy on Mar 26Rating:

کشور اندونزی که یکی از بزرگترین معادن ادویه دنیاست درآسیای جنوب شرقی واقیانوسیه قرارگرفته است. مجموع الجزایر اندونزی از نظرجمعیت چهارمین کشور پرجمعیت دنیاست. پایتخت اندونزی جاکارتا ، زبان رسمی این کشور زبان اندونزیایی و واحد پول آن روپیه است. دراین کشور اقوام گوناگونی زندگی می کنند که جاوه‌ای‌ها با حدود ۴۰ درصد بزرگ‌ترین قوم هستند و پس از آن‌ها سوندانی‌ها با ۱۵ درصد قرار دارند. به دلیل داشتن جنگل های زیستی گسترده ، دومین سطح از تنوع زیستی را درجهان درخود جای داده است.

indonesia

تور اندونزی

جزایر اصلی

این کشور درواقع مجموعه ای از جزایر مختلف است که می‌توان از لحاظ وضعیت طبیعی آن ها را  به چند قسمت زیر تقسیم کرد:

800px-Indonesia_provinces_english

-جزیره ی سوماترا 

این جزیره که یکی از بزرگترین جزیره‌های جهان است ، با جزیره‌های جاوه، سلبس و برنئو، در مجموع، جزایر سوندای بزرگ را تشکیل می دهند این جزیره ازجلگه‌ها و نواحی پست ،  ارتفاعات ، رودهای کوتاه و پر آب بوده که اکثراً از سمت غرب به شرق جاری هستند ، جنگل‌ها که اغلب غیر قابل نفوذند و مرداب‌های وسیعی نیز در کرانه شرقی آن وجود دارند، تشکیل شده اند. مهم ترین رودهای آن عبارتند از: کامپار، بارومون، ایندراگیری، روکان، موسی و هاری.

-جزیره ی جاوه

این جزیره ازنظر وسعت  پنجمین جزیره  اندونزی و از پرجمعیت ترین آن‌ها است که بیش از ۶۵٪ جمعیت این کشور در آن زندگی می‌کنند. درتمام نقاط جزیره کوه ها پراکنده شده اند وجلگه ها و جنگل ها قسمت زیادی ازآن را تشکیل می دهند. رودهای آن عبارتند از: سولو، سرانگ، تاروم، سرایو و مانوک. بلندترین نقطه آن قله سمرو با ۶۷۶, ۳ متر ارتفاع است.

-جزیره ی برنئو

بخش بزرگی از این جزیره متعلق به کشور اندونزی است . درنواحی شمالی آن ارتفاعات آن قرار دارند . جنگل ها و جلگه ها بخش بزرگی از جزیره را تشکیل می دهند . رودهای بلند و پرآبی از جمله  باریتو، ماهاکام، نگارا، کایان و کاپواس درآن جریان دارند. بلندترین نقطه آن ۹۸۸٬۲ متر ارتفاع دارد.

-جزیره ی سلبس 

قسمت اعظم این جزیره ی مرتفع و کوهستانی را جنگل ها پوشانده اند.رودهای آن عبارتند از:  ماریسا، کاراما، ماماسا، بونگکا و پالو . قله رانتکومبولا با ۴۵۵, ۳ متر ارتفاع بلندترین نقطهٔ آن است. در زبان محلی به این جزیره، سولاوسی می گویند.

-جزیره ی گینه نو 

نیمه ی غربی این جزیره که ایریان غربی نامیده می شود به اندونزی تعلق دارد. نواحی مرکزی و شمال غربی آن را کوه ها و نواحی بلند تشکیل می دهند و بخش عظیمی از آن را جنگل ها و جلگه ها. مهم ترین رودآن ، رود دیگول وبلندترین نقطه آن جایا با ۵۰۲۹ متر است.

-جزایر سوندای کوچک (نوساتنگارا)

این مجموعه جزایر کوهستانی و مرتفع بین جزیره ی جاوه و گینه نو واقع شده اند. بزرگترین جزیره های آن عبارتند از: سومباوا، فلورس، سومبا، تیمور و اندونزی.

-جزایرغربی

که در اطراف جزیره‌های برنئو، جاوه و سوماترا واقع شده و عمدتاً کم ارتفاعند. بزرگترین جزیره آن، بانگکا می‌باشد.

-جزایرشرقی

که مجموعاً به جزایر ملوک یا ادویه معروف هستند و در اطراف جزیره‌های سلس و گینه نو واقع شده‌اند و کوهستانی و مرتفع اند. جزیره‌های هالماهرا و سرام بزرگترین جزیره‌های این نواحی می‌باشند.

جزیره بالی

بالی از مقاصد گردشگری معروف جهان است این جزیره کوچک در دو طرف خوداقیانوس آرام و اقیانوس هند را دارد و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است . دنیائی که نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان قرار داده است. تور بالی از پر رونق ترین تورهای اندونزی به شمار میرود ، بالی را به جزیره خدایان نیز میشناسند.

مذهب

اندونزی  پرجمعیت‌ ترین کشور مسلمان جهان می باشد  که حدود ۸۶ درصد از مردم آن مسلمان بوده و بقیه مسیحی، هندو یا بودایی هستند. در اندونزی دین نقش مهمی در آموزش خصوصی دارد .

bali5

محیط زیست

بزرگترین جنگل ها درمنطقه جنوب شرقی آسیا با ۱۲۰ هکتار در اندونزی قراردارند.

آب و هوا

بخش عظیمی از اندونزی را کوهستان تشکیل می دهد . به دلیل قرارگرفتن اندونزی در دو طرف خط استوا ، دو فصل بیشتر ندارد. یکی فصل مرطوب از نوامبر تا مارس و دیگری فصل خشک که از ژوئن تا اکتبراست  . درجه حرارت بین ۲۰-۳۳ درجه سانتیگراد است و فصل بارندگی از نوامبر تاماه مارس می باشد که بارانهای شدید می بارد و رطوبت هوا بالاست.

غذا

یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برنج در دنیاست و به همین دلیل اصلی ترین غذای مردم اندونزی برنج است. همچنین به دلیل وجود دریا در اطراف آن ، غذاهای دریایی نیز از جمله غذاهای اصلی مردم است. غذای اهالی بالی از سبزیجات و ماهی و برنج تهیه می شود که با ادویه جات تند مثل فلفل و کاری و زنجفیل و سویا آمیخته می گردد .  بدلیل انبوهی از توریستها از سراسر جهان برای صرف غذا دارای صدها رستوران بین المللی یا فست فوت با کیفیتی مناسب  است.

bali16

 جاذبه های گردشگری اندونزی

مجمع الجزایر اندونزی دارای جاذبه های فراوانی است از جمله دریاچه آتشفشانی کلیماتو ، موزه بالی ، مرکز هنری بالی ، موزه شراین ، کلبه بهشت پنهان ، پارک مینیاتور ، پارک جنگلی میمون ها ، معبد لوط بالی ها ، پارک فیل ، آنکل ANCOL ، دریاچه های سه رنگ اندونزی. در زیر دونمونه از آن ها معرفی می گردند.

دریاچه های سه رنگ اندونزی

این کشور از تعداد زیادی تشکیل شده است که جاذبه های طبیعی فراوانی دارند . یکی از دیدنی ترین این جاذبه ها، دریاچه های سه رنگ است که هر یک از این سه دریاچه نام مخصوص به خود را دارند و به باور اهالی بومی اینجا محل استراحت و رسیدگی به امور معنوی اجدادشان است. این سه دریاچه با نام های دریاچه سالخوردگان، دریاچه جوانان و دریاچه دوشیزگان نامگذاری شده اند.گفته می شود رنگ این سه دریاچه براساس حال و احوال ارواح تغییر می کند و اگر مشکلی برایش پیش آید، روح نیاکان ناآرام می شود.

Three-Color-Lake_tourism_3

 آتشفشان گل

یکی از جاذبه های طبیعی اندونزی ، آتشفشان گل است که در این تالاب گل هر دو دقیقه گل و بخار سفید فوران می کند و بازدید کنندگان می توانند فوران را از فاصله ۱۰ الی ۲۰ متری مشاهده کنند.

 hhi926

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


9 + 7 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم