دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹

تور کوش آداسی


کوش آداسی نام یکی از شهرهای ترکیه می باشد .خود ترکها کوش آداسی را به دلیل منطقه خوش آب وهوایی خوبی که داردو دیدنی های تاریخی ، سواحل زیبایش وجنگل های کاج کناره دریا را منطقه ییلاقی حساب می آورند .

 

در منطقه کوش آداسی تابستان ها بسیار گرم وزمستانها بسیار معتدل وبارانی  است وهمین اصل باعث شده است که سفر به کوش آداسی در هر موقع از سال دارای جذابیت ویژه ای داشته باشد .

در این بندر بسیار زیبا نوع آب وهوا باعث شده که گل های کاغذی بسیار فراوان رشد کنند.گلهای کاغذیس از تمام رنگها دیوارهای خانه ها را به طرز بسیار زیبایی پوشانده اند دریا آرامش بی نظیری دارد وخیابانها گل کاری شده اند بااین اوصاف کوش آداسی بهار بسیار زیبایی دارد .

 

این بندر فرودگاهی ندارد ولی به فرودگاه ازمیر نزدیک میباشد .

این فروذگاه در ۹۰ کیلومتری شهر کوش آداسی قرار دارد. در مرکز مسافران میتوانند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند مانند تاکسی و اتوبوس ومینی بوس.کسانی که نمیخواهند هزینه تاکسی بپردازند ، میتوانند از اتوبوس ومینی بوس در سطح شهر استفاده کنند .ایستگاه اصلی آنها میدان سوکه می باشد .

 

از مجاهای معروف کوش آداسی سواحل شنی وصخره های شنی آنجا میباشند .اینها یکی از پرطرفدارترین مکان وسواخل عمومی میباشد .

این سواحل شنی بیشتر برای تفریح وورزش بشمار می آیند . ورزشهایی چون شنا ، غواصی،اسکی روی آب  از جمله آنهاست.

 

در کوش آداسی ۲ اسکله مخصوص کشتی ها و۱ اسکله مخصوص قایقها به چشم میخورد . در این بندر از قایقها برای لذت بردن  از آب دریا استفاده میشود .بهترین اسکله ها اسکله ای است که در ابتدای بلوار به موازات ساحل کشیده شده است.

تور کشتی در اسکله ها ثبت نام میکنند ، تور کشتی یک  گشت بسیار بزرگ وچند ساعته بر روی آب به منزله ی تفریح وسرگرمی ودیدن اماکن وجاهای تاریخی ودیدنی است ممکن است ازصبح تا عصر طول بکشد وگردشگران ناهار رادر رستورانهای اطراف و معروف سرو میکنند .

 

کشتی ها در دوطبقه هستند ولی کوچکند،گردشگران را روی دریای اژه به گشت وگذار میبرند .

از جزایر اطرافاین بنر وشهر زیبا ، جزیره کبوتر میباشد. جزیره کبوتر بسیار کوچک است که از طریق یک جاده بسیار باریک به این شهر وصل میشود .

فصل مهاجرت پرندگان این جزیره خانه آنها میشودد .این جزیره بخاطر کبوترهایش سمبل کوش آداسی است .

 

این جزیره ساحلی دنج وخلوت وآرامی دارد و جایی بسیار آرام ومحل آرامش برای کسانی است که به دنبال آرامش میگردند .

کاروان سرایی نزدیک به اسکله است وبلوار آتاترک راهم شامل میشوند که به نام  کاروانسرای سوکوزمحمد پاشا مشهور است.

 

این کاروانسرا در قرن ۱۷ ساخته شده است . این ساختمان بسیار شبیه به قلعه است واز جاهای دیدنی به  حساب می آید .

در این کاروانسرا به دلیل حضور گردشگران ازتمام نقاط دنیا با آوازهای محلی آنها را سرگرم میکنندو گردشگران لحظات بسیار شاد ومفرحی را در این مکان می گذرانند .مهمتنان میتوانند یکی از هتلهای همین حوالی واطراف را برای اقامت خود انتخاب کنند و در انجا استراحت نمایند . اگر به دنبال جاذبه های فرهنگی هستید موزه هنرهای اسلامی ترکیه هم مورد بسیار با ارزشی است

 

بهترین هتلها نزدیک اسکله قرار دارند .بهترین ومعروف ترین رستورانهای کوش آداسی نزدیک به بازار هستند .در رستورانهای عالی انجا غذای محلی نیز طبخ شده ومیهمانان میتواننداز غذاهای محلی وحتی غیر محلی آنجا  از خود پذیرایی میکنند . از بهترین غذاهای کوش آداسی کباب ترکی میباشد که به یکبار امتحان کردن می ارزد . برای اقامت هتل آدم و حوا در آنتالیا ترکیه یکی از بهترین هتل هاست

 

یکی دیگر از جاهای دیدنی وتفریحی در کوش آداسی پارک انجاست که هر سال تمام توریستهایی که به این ئمنطقه می آیند از انجا دیدن میکنند. در این پارک  دیدن پرندگانی چون اردک ومرغابی و طاووس به طرز چشم گیری دیده میشود مخصوصا روی دریایی که این پارک رامحاصره کرده است ناگفته نماند اصطبل نیز وجود دارد که در آن از اسبهای تازه نفس نگهداری میکنند برای سرگرمی مسافران محل دنجی میباشد . ساحل دریای اژه در کمر ترکیه یکی زاز جاذبه های دیدنی این کشور است! برای این مکان هم برنامه ای بریزید

 

از دیگر مکانها خانه مریم مقدس است که ده یال آخر عمر خود رادر آنجا سپری  کرده است وهمچنین غاری که اصحاب کهف در آنجا ۲۰۰ سال به خواب رفتند از جاهای دیدنی است که گردشگران را راضی نگه داشته است .