c 3 جاذبه جالب در در دبی
شنبه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۸

۳ جاذبه جالب در در دبی


مسجد الفاروق دبی

 

 

 

این مسجد یکی از مساجد بزرگ و معروف و مشهور در دبی است که هر ساله گردشگران زیادی به خود فرا می خواند. گفتنیست این بنا به سبک و معماری دوران عثمانی ایجاد شده و بسیار جالب است. این مسجد حدود ۸۷۰۰ متر مساحت دارد و می تواند در ایام نماز، حدود دو هزار نفر نمازگزار را در خود جای دهد. ظاهر معماری این بنا بسیار زیباست. از بیرون نمای این مسجد مثل مسجد های معروف ترکیه ای است و در داخل آن از نقش و نگاره های ترکی و مراکشی استفاده شده است.

 

این مسجد بیش از اینکه یک مکان مذهبی و توریستی باشد به مکانی فرهنگی تبدیل شده که بیش از ۳۰۰۰ کتاب در آن برای علاقمندان قرار داده شده و سالن کتابخوانی هم در مسجد دایر است. عمر زیادی از این مسجد نمی گذرد اما این بنا با عظمتش دارای ۲۱ گنبد و ۴ گلدسته است که توصیه می کنم حتما از آن دیدن کنید.

 

گالری هنری ایکس وی ای دبی

یکی از جاذبه های دیدنی دبی که گردشگران زیاد به آنجا می روند و شاید کمتر شما نام آن را شنیده باشید گالری هنری است که در مرکز مسیر تو در توی بستیکه بنا شده است. این بنا در واقع خانه ای بادگیر بوده که پس از مرمت و باز سازی و بیشتر به خاطر معماری های بین المللی آن ارزش بازدید دارد.

 

در طول سال بیشتر نقاشان و هنرمندان نقاشی های خود را در این گالری قرار می دهند و نمایشگاهی برپا می کنند که تماشاچیان هم از نقاشی ها دیدن می کنند و هم از این مکان دیدنی بهره می برند.

از ماه سپتامبر تا ماه ژوئن در این مکان فیلم پخش می شود که دیدار رایگان است و البته نوعی هتل هم به شمار می رود چرا که ۸ اتاق دارد که مسافران می توانند با استفاده از ایوان و بام اوقات خوبی در کنار این آثار باستانی داشته باشند.

باغ معجزه دبی

 

باغ معجزه دبی هم مکانی بسیار جذاب است که از گل های زیبا با هنرنمایی باغ داری خوبی در نوع تزیین درخت ها، مردم را به خود جذب می کند. این باغ واقعا شگفت آور است این مکان روز ولنتاین سال ۲۰۱۳ برپا شده و همچنان با طراوت و سر سبز است.

 

این باغ حدودا چهل و پنج میلیون گل دارد البته این باغ نامزد دریافت رکور گینس برای طولانی ترین دیوار گل جهان بوده و ۴۵ رنگ طبیعی را در بین رنگ ها جای داده است.

خوبست برای اطلاع بیشتر از دیدنی های دبی سری هم به میدان عبدالناصر در دبی بزنید و از ۳ تور پر مخاطب در دبی هم دیدن کنید. برای اقامتی خوب هم توصیه می کنیم هتل دلمون دبی را از نزدیک مشاهده کنید

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم