پنج شنبه, ۲۹ فروردین , ۱۳۹۸

جاذبه های میمند شربت خانه فارس


میمند فارس
جاذبه های میمند شربت خانه فارسReviewed by 123 on May 21Rating:

 میمند که خاکش پرورش دهنده گلهایست که تمام عطرها مسخر رایحه دل انگیزش هستند را شربت خانه فارس نامیدند. در ورودی شهر گلهای ناز محمدی با رنگ صورتی جذابشان برای هر مهمان تازه واردی سر تکان داده و پیام خوش امدگوی خود را ابلاغ میکنند رایحه الانگیزشان ریه های هر مسافر را پر از عطر بهار میکنند.

اینجا شیره جان گلها را گرفته و در شیشه میریزند تا تمام سلول های تنت حس تازگی به خود گیرند. نسترن های سفید از سر دیوار باغ ها سرمی کشند و گاهی دستان پر از شکوفه خود را دراز می کنند تا نوازنده چشم های تماشگران باشند.

میمند فارس

میمند یکی از بخش های واقع در جنوب غربی استان فارس است که هر سال در اردیبهشت ماه میزبان هزاران دوستدار طبیعت است.اب و هوای دلچسب میمند یکی دیگر از دلایلی است که مسافران به این شهر سفر میکنند.

 

و اما مکان های دیدنی این شهر

علاوه بر طبیعت و باغ های چشم نواز شامل امامزادگان جلیل القدر (امامم زاده سید حسین،امام زاده شاه عطاالله،امام زاده اسماعیل و … تنگ اتشگاه چشمه ایست بسیار دیدنی که دیدنش ارزش سفر به میمند را دوچندان میکند.

میمند فارس

کوه سپیدار

طول این رشته کوه ۷۷کیلومتر و عرض ۷تا۱۰کیلومتر است.رشته کوه سپیدار چند قله دارد که ارتفاع بزرگترین ان به ۳۱۶۷متر میرسد و در ۳۰کیلومتری جنوب شرق میمند واقع شده .این کوه که دنباله کوه سبزپوشان شیراز است پوشیده شده از جنگل و مراتع طبیعی فراوان است شمامیتواند گونه های مختلفی از گیاهان خاصه گیاهانی که خواص داروی دارند را در این کوه مشاهده کنید.زمستانها این کوه پوشیده از برف هستند و اب ناشی از ذوب شدن برف تامین کننده سفره های ابی میمند هستند.یک چشمه یسیار زیبا در ارتفاع ۳۰۰۰متری ان را میتوانید مشاهده کنید و به راحتی با ماشین خود به کنار این چشمه با صفا برویدولذت ببرید.

میمند فارس

کوه پادنا

پادنا نام یکی از کاخ های تخت جمشید است و در احتمال دومی که این کوه را به نام نامیدند این است که این کوه امتداد کوه دنا است و ان را پادنا نامیدند در لهجه محلی این کوه را پیدنو میگویند.پیدن نوعی گیاه است از خانواده نعنا که در ارتفاعات این کوه میتوان یافت .طرفداران کوه نوردی میتوانند روی این کوه برای ورزش مورد علاقه خود حساب کنند طول و عرض این کوه به ترتیب ۶۷ و ۱۰کیلومتر استو بزرگترین قله ان ۲۸۹۱متر ارتفاع داردو در ۱۵کیلومتری جنوب میمند قرار دارد

امامزاده اسماعیل
مسجد جامع میمند
حمام تاریخی جنب مسجد
منزل قدیمی خواجه امین مظفری
قلعه تل گاوی
قلعه تاریخی امیرسالار
قلعه تاریخی زنجیران
قلعه تاریخی گنک

میمند فارس

دژ نظامی تنگ قلعه
کاروانسرای عباسی
کاروانسرای زنجیران
کاروانسرای موک
کاروانسرای بیرواکون
کاروانسرای آبگل
درخت سرو کهن مسجد ده بالا

 

میمند فارس
تپه تاریخی حسن‌آباد
تپه تل قلعه
خانه گبری‌ها معروف به سنگ سوراخ
چهارطاقی اسلامی
حمام صفوی
قلعه سهره
آسیاب بادی
مکان های تاریخی میمند هستند.

 

مطالب پیشنهادی :

۱ Comment

  1. ا.جعفری گفت:

    تشکر
    امامزاده شاه عطاالله روستای گنک فراموش شده

ارسال نظرات


4 × = 32


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم