پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰

جاذبه های حوالی کوالالامپور


تالاب   Sunway

 

تالاب   Sunway

اگر به جنوب عرب کوالالامپور بروید می توانید این تالاب بزرگ را مشاهده کنید. البته برای اطمینان بیشتر مطمئن باشید که در ناحیه ی Pataling Jaya هستید و از طریق بزرگراه Klang به آنجا رسیده اید. تمام مسافران علاقه دارند این تالاب را که پذیرش رایگان دارد در روزهای آفتابی بازدید کنند اما روزهای ابری و حتی بارانی هم دیدن آن لطف دیگری دارد. استخرهای این مکان و حتی موج سواری مکانی ایجاد کرده اند که شما می توانید از آن لذت ببرید. اگر هم هنوز خرید هایتان را انجام نداده باشید می توانید از مرکز خرید معروف این مکان که به سبک مخروط است دیدن کنید و بعد هم به باغ وحش بروید از دیدن حیوانات لذت ببرید. همه روزه در ۲۴ ساعت از شبانه روز می توانید این مکان را ببینید.

Kuala Selangor

 

 Kuala Selangor

منطقه ساحلی Kuala Selangor یکی از شهرهای بسیار دیدنی است که هر چند که کوچک است اما بسیار دیدن دارد. رود سلانگور در این مکان قرار دارد که در همین جا به دریا می ریزد. اگر بخواهید از کوالالامپور به Kuala Selangor بروید کافیست سوار اتوبوس شوید. فاصله زیادی نخواهید داشت. در راه رسیدن به این شهرک می توانید از جاذبه های دیدنی اطراف هم دیدن کنید.  اوایل شب آتش بازی و نور بازی در شهر انجام می شود که واقعا دیدنی است. برای صرف غذا هم می توانید از غذاهای دریایی رستوران های Kuala Selangor استفاده کنید. از دیدنی های معروف Kuala Selangor یک قلعه قدیمی است که متعلق به قرن ۱۹ میلادی است.
همه روزه در ۲۴ ساعت شبانه روز می توانید از این مکان دیدن کنید

تپه های Fraser

 

تپه های Fraser

در شمال کولالامپور تپه های Fraser که بلند هم نیستند وجود دارد . این کوه های ۱۵۰۰ متری در واقع زمانی تحت حکومت بریتانیا بوده اند ومحیطی سر سبز و جنگلی محسوب می شود. و از زمانی که تحت استعمار بوده شهرت پیدا کرده است. دهکده ی کوچکی که در سمت غربی این زمین گلف واقع شده به همراه هنر نمایی میمون ها درآن از لذت بسیاری برخوردار است. دیدن پرندگان این ناحیه هم بسیار ارزش دارد طوری که بسیاری از مردم همیشه به این مکان برای دیدن می آیند. همه روزه در ساعات مختلف می توانید از این کوه و منطقه دیدن کنید.

برای خرید سوغاتی هایتان در این شهر می توانید از مراکز خرید کوالالامپورمالزی دیدن کنید و اطلاعات کسب کنید، یک هتل زیبا به نام کنکورد کوالالامپور! نیز ساخته شده که می تواند اقامت خوبی برایتان فراهم کند. علاوه بر این دیدنی ها مجموعه ی تفریحی آفاموسا مالزی را هم حتما ببینید.