سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷

برخی از جاذبه های دیدنی آنکارا


معبد آگوستوس
برخی از جاذبه های دیدنی آنکاراReviewed by Zm on Feb 17Rating:

آنکارا یکی از شهرهای دیدنی و جذاب در ترکیه است که بیش از هر جای دیگری شاید در ترکیه این اسم را شنیده باشید. آنکارا دارای مکان ها و جاذبه های دیدنی است که با عث شده هر سال تعداد زیادی از گردشگران مقصد ترکیه گردی خود را این مکان قرار دهند چر که انقدر ها گسترده و متفاوت است که بتوانید کل مسافرت خود را در آن سپری کنید. امروز می خواهیم به معرفی چند جاذبه دیدنی و پر همهمه ی این مکان بپردازیم .

ستون ژولیون

ستون ژولیون

زمانی که در سال ۳۲۶ امپراطور روم می خواست از این مکان دیدن کند، تصمیم گرفته شد یک ستون بزرگ و پر جلال توسط کارشناسان مربوطه در آن زمان ایجاد شود که نتیجه آن ستون ۱۵ متری ژولیون شد که هم اکنون می توانید بعد از قرن ها آن را مشاهده کنید! این ستون سرشار از هنرمندی های معمارانه است که شما می توانید آن ها را ببینید و لذت ببرید.

در همین حوالی می توانید بنای تاریخی دیگری را مشاهده کنید که با عنوان برای یک زندگی مطمئن شهرت یافته است. در این بنای تاریخی که در سال  ۱۹۳۵  برپا شده تنها پیامی که به چشم می خورد جمله واقعا مفهومی آتا تورک به چشم می خورد که می گوید : “مغرور و سخت کوش باشید و به خود باور داشته باشید.”

 

معبد آگوستوس از دیددنی های آنکارا

 

معبد آگوستوس

این مبعد بزرگ در سال ۱۰ میلاد به دستور پادشاهی به نام پیلامنس برای بزرگداشت آگوستوس بنا شده که از شکوه بی نظیری برخوردار است.هر چند این معبد در قرن ۵ تبدیل به یک کلیسا شده اما در سرتاسر آن لوح هایی تراشیده شده که نشان دهنده ی پیمان های سیاسی آگوستوس است. توصیه می کنیم این معبد را هر طور که شده دیدن کنید. هر ساله تعداد زیادی از افراد با پوشش مناسبی روانه این مکان می شوند و آگوستوس را تکریم می کنند که مراسم فرهنگی جالبی است.

 

ارگ آنکارا

 

ارگ آنکارا

زیربنای این مکان توسط غلاطیه ایها ایجاد و بعد رومی ها آن را تکمیل کردند. در واقع رومی های شرقی و سلجوقی ها این بنا را با هم ساختند. در داخل این بنا و حتی نمای بیرونی آن قدیمی ترین مدل های معماری سنتی قابل دیدن است که واقعا جالب هستند. اگر به دنبال جایی برای لذت روح از گیاه و سر سبزی هستید می توانید همین مکان را انتخاب کنید چرا که با وجود سر سبزی هایی توانسته مکانی فراهم کند که افراد در دامان طبیعت آرام گیرند. البته بسیاری از خانه های اطراف هم به رستوران تبدیل شده اند که می توان گفت بافت جالبی شده که می توانید در آن غذا سفارش دهید.

این سه مکان از دیدنی ترین مکان هایی بود که در آنکارا می توانید آن ها را تجربه کنید. گفتنیست که ارگ آنکارا از قدیمی ترین مکان هایی است که در آنکارا ایجاد شده است. شما می توانید برنامه تفریحی یک روز خود را کاملا به ارگ آنکارا اختصاص دهید و از این مکان دیدن کنید و بعد ناهار را در یکی از این رستوران ها سپری کنید و عصر در دامان طبیعت دل انگیز و سر سبز آن استراحت کنید. معماری دوستان اغلب اولین مکان را ارگ انتخاب می کنند چرا که این معماری ها به گونه ای روح آنان را تقویت می کند و چه بسا افراد باهوش بتوانند از این معماری ها برای تولید معماری های تلفیقی بهره مند شوند.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


× 8 = 24


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم