c جاذبه های سیستان و بلوچستان
چهارشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۸

جاذبه های سیستان و بلوچستان


استان سیستان و بلوچستان متشکل از دو قسمت سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران واقع شده است.۸/۱۱ میلیون هکتار از خاک این استان را مراتعی که بیش از ۱۲گونه گیاهی تشکیل میدهد و ۷۰نوع از این گونه ها مربوط به گیاهان دارووی است ،نوع مرغوب ان را میتوان در مراتع هامون ،جزموریان ،هامون سیستان و بزمان یافت میشود.در تصور ما سیستان و بلوچستان سرتاسر بیابان و خشک است در حالی که دارای جنگل های است که ۳۵% مساحت این استان را شامل میشود و در رویشگاه شهرستان های چابهار،ایرانشهر و نیکشهر.

 

مهاجرت پرنده های مهاجر هم به تالاب های هامون هیرمند،هامون صابری،تالاب لولکدان،جازموریان،هامون ماشکیل و… دیدنی و جذاب برای علاقه مندان است.

در ارتفاعات این استان کوهها به دلیل شکل خاصی که دارند به کوه های مریخی معروفند.

وجود شهر سوخته هم که به عنوان بهشت باستان معروف است یکی دیگر از جاذبه های خاص این استان محسوب میشود.

یکی از جاذبه های تاریخ دهانه غلامان تنها شهر غیر پایتختی هخامنشیان پیشینه ۲۰۰۰ساله دارند . بیانگر این است که قرن هخای گذشته سیستان ابادی داشته ایم.

دریاچه هامون یکی از ارزشمندترین دریاچه هایی که در حیطه بین المللی مورد توجه است از نظر اقتصادی ارزشمند بوده و زیبای های خاص خود را دارد.

دریاچه سه دریا:این دریاچه شامل ۳دریاچه در قله های تفتان است ،دو دریاچه دارای عمق کم و اب گوارا در حالی که دریاچه سوم رادای اب شور است.این مجموعه از برترین جاذبه های طبیعی سیستان محسوب میشود.

غار دلاویز:در نزدیکی های شهر میرجاوه با ابشار های زیبا و طبیعت شگفت انگیزش هر گردشگری را متحیر میکند.

اگراز طرفدارهای ماهیگیری هستید بندر ماهیگیری بزم تیاب محل مناسبی است تا شما با استفاده از قایق ها و لنج های بزرگ و کوچک در ساحل شنی و دارای پلاژ به راحتی به ماهیگیری بپردازید.

تمساح پوزه کوتاه(گاندو)

تمساحی از رسته کروکودیل های دوران فروزوین مربوط به ۲۲۵تا۲۶۵ میلیون سال قبل.این نوع تمساح فقط در منطقه جنوب استان سیستان وبلوچستان میزسته اند.

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم