یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹

جاذبه های گردشگری: ۴ مکان دیدنی در استانبول


سلام به شما دوستان خوبم. امروز می خواهیم دوباره سری به ترکیه بزنیم. برای امروز شهر استانبول را مد نظر قرار داده ایم تا برخی از جاهای معروف و جاذبه های آن را بررسی کنیم.

جاذبه های  توریستی استانبول بسیار متعدد و فراوانند.  مساجد و کاخ ها موزه ها و بازارهای تاریخی، همه از جاهایی هستند که سال ها مورد استقبال همه بوده اند.دو مسجد معروف در استانبول هستند که دوست داریم اول از آن ها تعریف کنیم: مسجد آبی (مسجد سلطان احمد) و مسجد ایاصوفیه دو مسجدی می باشند  که عموما همه توریست ها بدان سر می زنند.با هم برخی از مکان های دیدنی آن را بررسی می کنیم:

ایاصوفیه

این مسجد یکی از دو مسجدی ست که در بالا بدان اشاره کردیم. این مسجد سالهای سال به عنوان کلیسا محل پرستش و عبادت خدا برای مسیحیان استانبول بوده است.از سال ۱۴۵۳ تا ۱۹۳۴ که تبدیل به موزه شود، مسجد بود. می توانید از این مسجد در محله سلطان احمد، در روزهای سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ تا ۰۴:۳۰ دیدن کنید. ورودی آن ۱۳ دلار آمریکا است.

مسجد سلطان احمد

سلطان احمد همیشه می خواست مسجدی بسازد که با مسجد ایاصوفیه رقابت کند و همه تقریباً موافق هستند که او در این کار موفق شده است. مسجد سلطان احمد واقعا زیباست و توانسته به راستی جایگاه خود را در مقابل ایاصوفیه تثبیت کند

اگر می خواهید از این مکان مذهبی دیدن کنید، یادتان نرود که لباس پوشیده به تن کنید. خانم ها برای دیدن این مسجد حجاب دارند بنابراین شما نیز باید مراقب باشید که با حجاب وارد این مسجد شوید!

مسجد آبی در محله ای به نام محله ی سلطان احمد واقع شده است. این مسجد همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر پذیرای تمام افرادی است که دوست دارند آن را ببینند. ورودی آن رایگان است، ولی در ساعات نماز به خصوص جمعه ها، ورود ممنوع است.

کاخ توپکاپی

این کاخ منزلگاه سلاطین عثمانی از سال ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۶ بوده  و یکی از زیباترین و جذاب ترین  جاذبه های شهر دیدنی استانبول است. معماری بی نظیر و حیاط های زیبایی دارد. این کاخ در سال ۱۹۲۴ یعنی اندکی پس از دوره عثمانی تبدیل به موزه شد.کاخ توپکاپی محل حرم سلطنتی نیز بوده است.

 بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول که به ترکی کاپالی چارشی یعنی بازار سرپوشیده نامیده می شود در یک مایلی غرب مسجد سلطان احمد است و یکی از بزرگترین مراکز خرید سرپوشیده در دنیاست. محصولاتی که در آن فروخته می شوند عبارتند از فرش و قالی و پوشاک تا کارهای دستی و هنری و شطرنج. رستوران ها، کافه ها و مساجد زیادی هم در این بازار هست. همه ساله ایرانی های زیادی از این بازار دیدن و خرید می کنند به شما نیز پیشنهاد می کنیم این بازار بزرگ را دور بزنید و از محصولات آن برای عزیزانتان سوغات بیاورید!

این ۴  مکان از دیدنی ترین و پر حجم ترین جاهایی از استانبول است که دیدن آن را به هر سیاحتگر مشتاقی پیشنهاد می کنیم. شما نیز اگر از مسافرت های خود تجربیاتی دارد که به کار گردشگران استانبول می آید می توانید آن را با ما در میان بگذارید.