یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹

جزایر نواحی استانبول


استانبول یکی از کشورهایی است که اغلب شهرهایش از نعمت ساحل بهره مند هستند و می توانید ایام خوبی را در این شهر ها سپری کنید. از طرفی به این دلیل که این سواحل و دریاها و آب های گسترده داری جزایری هستند مردم به آن ها بسیار علاقه دارند به طوری که تورهایی دیده ایم که فقط برای گردش در میان این جزیره ها راه اندازی می شوند. اگر شما به قصد جزیره گردی وارد این کشور نشده اید خوب است که حد اقل یکی دوتا از جزیره های مالزی را حتما ببینید و با جزیره های ایرانی خودمان مقایسه کنید!

 

 

در اطراف استانبول تنها، یک سری جزایر وجود دارند که به آن جزایر ۹ گانه می گویند این جزایر مدت ها به عنوان جزایر شاهزادگان مشهور بوده اند. در دوران بیزانس وقتی می خواستند به ستایش شاهزادگان بپردازند به این جزیره ها می رفتند و به ستایش می پرداختند.

 

حالا این مکان به دلیل طبیعت سر سبزی که دارند و همه مدیون و مرهون آب دریا است و از طرفی بخاطر آب و هوای بسیار خوبی که دارند، محلی شده اند که مردم در تابستان در هوای دلپذیر آن برای استراحت و دیدن استفاده می کنند یک نکته هم اینکه، در این محل خانه هایی از سال های دور، یعنی قرن ۱۹ به شکل چوبی ساخته شده اند که در این محل قرار دارند و شما می توانید از آن ها دیدن کنید و لذت ببرید. علاوه بر جزایر اطراف استانبول می توان به تنگه بسفر در استانبول هم اشاره کرد که جاهایی دیدنی هستند.

 

از میان این همه جزیره کوچک و بزرگ تنها بویوک آدا می باشد که محل گسترده تری برای تفریح دارد. شما در این جزیره می توانید گردش های متفاوتی را تجربه کنید به عنوان مثال می توانید با کالسکه در ساحل جزیره تفریح کنید. بعد از این جزیره می توانید از دیدنی های سایر جزیره ها به نام کنیالی صدف و بورگاز و هی بلی آدا دیدن کنید.

 

برای اینکه به این جزایر بروید کشتی های ساحلی هستند که می توانید از آن ها برای رفتن استفاده کنید البته کشتی های اروپایی و آسیایی فرق دارند. ۴ مکان دیدنی در استانبول هم یکی از دیدنی های طبیعی است که می توانید دیدن کنید.