c 6 دیوار دیدنی دنیا را بشناسید
جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸

۶ دیوار دیدنی دنیا را بشناسید


وقتی به هر دلیلی و یا از هر منبعی نام دیوار دیدنی می شنوید یا می خوانید نا خود آگاه به یاد دیوار بزرگ چین می افتید اما اگر دامنه دیدتان را گسترده کنید خواهید دانست که دیوار دیدنی دنیا تنها منحصر به دیوار چین نیست! دیوارهای دیدنی و بلند و حتی با ویژگی های دیگری نیز در دنیا وجود دارد که می خواهیم امروز به شما نشان دهیم!

دیوار هادریان

 

حدود ۱۲۲ سال بعد از میلاد مسیح این دیوار ساخته شد تا بریتانیای رومی ها را از حملات دشمن و بدخواهان حفظ بکنند. در واقع دیوار هادریان شمالی ترین سد امپراطوری تا قرن ۵ بوده است.

 

دیوار بزرگ کرواسی

 

در کرواسی شهری به نام استون وجود دارد که تنها علت سالم ماندن آن این دیوار بزرگ بوده است.

 

این دیوار تاریخی و دیدنی در قرن ۱۵ میلادی ساخته شد که علت اصلی ساخت آن نزاع های پی در پی در سرزمین بر سر مرزهای عثمانی و این محل بوده است.

 

دیوار بزرگ هند

 

بعد از دیوار چین که بسیار بزرگ است، دیوار هند دومین دیوار بزرگ دنیا است که در خود هند ساخته شده است. هندی ها به آن کامبلگار می گویند. در غرب ایالت راجستان در سال ۱۴۴۸ ساخته شده است. طول دیوار ۳۶ متر است و حدود یک قرن ساختن آن زمان برده است.

 

دیوار بزرگ چین

 

در حدود قرن ۷ ام قبل از میلاد مسیح، یک سری بناهای دفاعی برای چین در نظر گرفته شد که تا مرز شمالی آن ساخته شد تا دشمنان نتوانند به آن تعرض کنند. برای ساختن این دیوارها، سعی شد از کوه و بیابان و رودخانه هایی عبور کنند و در این مسیر ها ساخت دیوار را ادامه دهند که موجب شد این دیوار ها طولانی تر شوند.

 

این دیوار ها دست به دست هم دادند تا اینکه اکنون به این شکل در آمد.

دیوار برلین

 

این دیوار در واقع شرق آلمان را از غرب آن جدا کرده است اما هدف اصلی آن، جدا کردن کمونیستم و دموکراسی در دوره های جنگ سرد بوده است. زمان ساختن این دیوار بسیار کم بوده و بعد از آن در مدت کمی هم آن را تخریب کردند که البته تخریب آن با جشن های سراسری هر ساله برگزار می شود.

 

دیوارهای قسطنطنیه (ترکیه)

 

برای مراقبت از شهر قسطنطنیه که امروزه همان استانبول است دیوارهای بزرگی از جنس سنگ ساخته شد. این دیوار در واقع در زمانی ساخته شد که این شهر به مرکزیت امپراطوری رومی اعلام شد. کسی که دستور ساخت این دیوار ها را صادر کرد کنستانتین کبیر بود.

 

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم