c راهنمای سفر به سنگاپور - تور سنگاپور
دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹

راهنمای سفر به سنگاپور


سنگاپور کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا و درواقع یک کشور-شهر است. پایتخت این کشور که درجنوب شبه جزیره مالایا وشمال خط استوا قرارگرفته ، شهر سنگاپور است. موناکو و ویکشن سیتی از بزرگترین شهرهای سنگاپور می باشند. سنگاپور یکی از بزرگترین مراکز تجاری داد و ستد کالا درجهان ویکی از ۴ کشور- شهر جهان در حال حاضر است.  سنگاپور یکی از پرترافیک ترین و پررونق ترین بنادر دنیاست. تنها همسایه های سنگاپور، مالزی و اندونزی هستند. در سنگاپور چهار زبان انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل به عنوان زبان‌های رسمی شناخته می‌شوند.سنگاپور یک کشور چند مذهبی است. ۴۴٫۲٪ افراد مقیم سنگاپور (به غیر از گردشگران و کارگران مهاجر) پیرو مذاهب بودایی و تائو هستند. همچنین ۱۸٫۳٪ جمعیت این کشور مسیحی، ۱۴٫۷٪ مسلمان، ۵٫۱٪هندو و ۰٫۷٪ نیز پیرو ادیان دیگر هستند. ۱۷٪ از جمعیت سنگاپور نیز پیرو هیچ مذهبی نیستند. واحد پول سنگاپور دلار و نوع حکومت ان جمهوری است. پیش شماره سنگاپور ۰۰۶۵ می باشد. صنعت توریسم یکی از منابع عمده درآمد سنگاپور است.

جاذبه های سنگاپور

سنگاپور به دلیل جاذبه‌های طبیعی فراوان، تنوع قومی، استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌های اصلی و شبکه حمل و نقل گسترده و کارآمد،  کشوری محبوب دربین جهانگردان است. از جمله جاذبه های سنگاپور می توان به محله اورچارد رود شامل مراکز خرید بزرگ، باغ وحش سنگاپور، باغ پرندگان جورونگ و جزیره گردشگری سنتوزا نام برد. این جزیره جاذبه‌ها و فعالیت‌های بسیاری برای کودکان و بزرگسالان دارد از جمله نمایش آتش بازی شبانه، پارک دلفین‌ها، پارک پروانه‌ها و سینمای چهاربعدی . پارک تفریحی یونیورسال استودیو و هتل شگفت انگیزمارینا بی سندز است که به شکل یک کشتی بر روی ۳ ساختمان بلند شاخته شده از دیگر جاذبه های گردشگری سنگاپور است.

هتل مارینا بی سندز

پارک یونیورسال

آب و هوا

از آنجا که  آب و هوای این کشور گرم و مرطوب و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۲۴ سانتی متر می‌رسد ، لباس های سبک ، راحت و کتان بپوشید تا از نفوذ گرما جلوگیری شود. از این نوع لباس در تمام فصول سال می توانید استفاده کنید.

حمل و نقل عمومی سنگاپور

فرودگاه چانگی سنگاپور که موفق به کسب جایزه بهترین فرودگاه جهان شده است. استفاده از تاکسی و مترو متداول ترین روش برای جابجایی در شهر سنگاپور می باشد. براساس نوع اتومبیل کرایه تاکسی ها متفاوت می باشد.  ورودیه تاکسی متر آنها حدود ۲٫۷ دلار است. در سنگاپور تاکسی ها حق ندارند هرجای خیابان نگه دارند و باید در مکان های خاصی نگه دارند. برای مثال جلوی هتل ها فضای خاصی برای تاکسی ها قرار داده شده که معمولا ۳ یا ۴ تاکسی منتظرمسافر می باشند. در سنگاپور میتوان از مترو نیز استفاده نمایید و هزینه آن برای هر نفر حدود ۱٫۵ تا ۲ دلار است.

بهترین زمان سفر به سنگاپور

ازآنجا که سنگاپوراغلب سال بارانی است هر زمان که مایلید می توانید به این کشور مسافرت نمایید. ولی سعی کنید سفر شما با یکی از فستیوال ها ، جشن ها ورویدادها همزمان باشد. مثلا تای پوسام که یک جشن دیدنی هندی است حوالی بهمن ماه برگزارمی شود ، فصل فستیوال غذای سنگاپور که فروردین ماه است ، تیرماه حراج بزرگ سنگاپور ، فستیوال چینی ارواح گرسنه که درماه سپتامبر انجام می شوداز جمله این فستیوال ها هستند. ماه رمضان خیابان عرب ها هر غروب میزبان انواع غذاهاست و برای عید فطر جشنی سه روزه برپا می شود.

فستیوال غذای سنگاپور

نکات مهم هنگام سفر به سنگا پور

سنگاپور یکی از مقاصد امن است ، جرائمی مثل کیف قاپی و جیب بری بیشتر در متروها ، پیاده روهای خیابان های شلوغ ، رستوران ولابی هتل ها و دیگر اماکن پررفت وآمد اتفاق می افتد.

هنگام استفاده از قایق های تفریحی مواظب دزدان دریایی باشید که بیشتر درسواحل اقیانوس هند حضور دارند.

جرائمی مانند حمل یا استعمال داروهای ممنوعه  از جمله  مواد مخدر و روان گردان ، مجازات هایی بسیار سخت گیرانه شامل حبس های طولانی مدت ، جریمه های سنگین وحتی مرگ دارد.

با توجه به آب و هوای سنگاپور بهتر است همیشه چتر با خود داشته باشید.

سنگاپور قوانین سخت گیرانه ای دارد مثلا مواردی مثل : ولگردی ، پرتاب آب دهان ، کشیدن سیگار، جویدن آدامس و حتی ریختن زباله درخیابان ۱۰۰۰ دلار جریمه دارد.

چنانچه توسط پلیس محلی دستگیر شدید از آن ها بخواهید مراتب را سریعا به سفارت یا سرکنسولی ایران اطلاع دهند و از امضای هرنوع سندی خودداری کنید.

درصورت سفر به این کشور حتما از تسهیلات بیمه مسافر استفاده کنید.

درتهیه خوراک وآب آشامیدنی دقت نمایید . حتما از بطری های آب بسته بندی استفاده کنید.

قبل از سفر به این کشور کنترل کنید واکنس های چهارگانه کزاز ، دیفتری ، فلج اطفال و سرخک را زده باشید. همچنین قبل از سفر خود را درمقابل تب زرد ، تیفوئید و هپاتیت نوع آ و ب واکسینه نمایید.

درصورت مواجهه با هر مشکلی از جمله سرقت و..حتما به پلیس محلی مراجعه کنید و از آن طریق پیگیری نمایید.

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم