c راهنمای سفر به فرانسه
چهارشنبه, ۵ تیر , ۱۳۹۸

راهنمای سفر به فرانسه


فرانسه  کشوری  واقع در اروپای غربی که پایتخت آن پاریس و زبان رسمی مردم آن فرانسوی است. جمعیت کشور فرانسه ۶۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است.پس از اوکراین فرانسه بزرگترین کشورقاره ی اروپاست وبا کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا مرز زمینی مشترک دارد.اکثریت مردم فرانسه کاتولیک هستند. با ایران -۲:۳۰ دقیقه اختلاف زمانی دارد شهرهای مهم آن عبارتند از: پاریس، مارسی، تولوز، نیس، نانسی، کن و لئون.

 فرانسه از اعضای موسس اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. همچنین عضو گروه جی ۸ و از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است که حق وتو دارد. یکی از قدرت‌های بزرگ فرهنگی، اقتصادی، و نظامی در جهان بوده و در اروپا و دیگر بخش‌های جهان نفوذ سیاسی دارد.

آب و هوای فرانسه از شهر به شهری دیگر متفاوت است. مثلا در شهر پاریس به ندرت برف می بارد و بارش باران بصورت نم نم به همراه مه است. خشک ترین ماه سال  در فرانسه ماه مه است وخشک ترین بخش این کشور ،  سواحل مدیترانه در جنوب فرانسه است  که بارندگی در این مناطق در فصل های بهار و پاییز بسیار سنگین است. بهترین زمان برای سفر به فرانسه هم ازنظر آب و هوا وهم جهات دیگرماه های آوریل تا ژوئن و ماه های سپتامبر تا نوامبر است و بدترین ماه ها جولای و آگوست هستند چون گردشگران زیادی برای دیدن فرانسه می آیند و بسیارشلوغ است. فرانسه بخاطر داشتن جاذبه های گردشگری بسیار اولین کشور توریستی جهان است که بالاتر از اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، انگلستان، چین و مکزیک قرار دارد.

جاذبه های گردشگری فرانسه عبارتند از :  برج ایفل «با حدود ۵/۶ میلیون نفر بازدید کننده در سال» ، دیسنی لند پاریس «با حدود ۵/۱۲ میلیون نفر بازدید کننده در سال» ، بلوارشانزه‌ لیزه ، موزه لوور «با حدود ۵/۶ میلیون نفر یازدید کننده در سال» ، موزه اورسی «با حدود ۶ میلیون نفر بازدید کننده در سال» ، کلیسای نوترودام «با حدود ۱۲ میلیون نفر بازدید کننده در سال»، کاخ ورسای ، معبد پانتئون ،  قصر سلطنتی ،  کلیسای سکره کر، کاخ تویلری ، کاخ پلنتس ، کاخ لوکزامبورگ ، مرکز ژرژ پمپیدو،  قبرستان پرلاشز، طاق نصرت تریومفه ، عمارت دیفنس ، عمارت اینولید ، میدان کونکورد ، بیبلیوتک ناسیونال یا کتابخانه ملی فرانسه ، خیابان ریولی ، دانشگاه سوربن ، کاخ انستیتو یا عمارت فرهنگستان فرانسه ، اپرا گارنیر ، مادلین  ، قلعه وینسنز ، کاخ کونسنژری ، قطار سریع‌السیر TGV ، کاخ ووژن ، کاخ شایلوت ، عمارت گرند پله یا گراند پالاس ، برج مون‌پارناس ، میدان وندوم ، ایکل میلیتیر یا عمارت مدرسه عالی علوم نظامی ، تئاتر لاویل ، پل الکساندر سوم ، پاریس پلج ، خیابان کاردینال دو بویس ، ورزشگاه استاد دو فرانس ، مجلس ملی یا کاخ بوربون ، هتل دویل یا سالن شهر ، هتل ریتز ، رستوران آلزاس ، رستوران ماکزیم وهتل اینولید.

پاریس

مهم ترین شهر فرانسه ، پاریس است که یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری دنیاست. این شهر یکی از مراکز اصلی مد و هنر در جهان است که فستیوال ها و گالری های هنری زیادی درآن برگزار می شود. پاریس یکی از زیباترین شهرهای دنیاست.

موزه های پاریس

درفرانسه حدود ۴۰۰۰ موزه وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از: موزه لوور، موزه ارتش ، موزه علم و صنعت ، موزه اورسه .

موزه لوور پاریس همه ی روزها به جز سه شنبه ها باز است که ورودی آن ۸ یورو است.

موزه ی لوورپاریس

مراکز تفریحی و خرید

مرکز تفریحی دیسنی لند یکی از مراکز تفریحی اطراف پاریس است که در ۳۲ کیلومتری شمال شرقی آن قراردارد و بوسیله ی قطار می توان به آن دسترسی داشت.

مراکز خرید زیادی در پاریس وجود دارد که معروف ترین آنها  مرکز خرید La Défense واقع در انتهای خط ۱ مترو و مغازه های منطقه Chatelet واقع در خط ۱ متروهستند.

ساعات کاراداری

ساعات کاری در فرانسه بسته به مشاغل مختلف متفاوت است و از نظم خاصی پیروی نمی کند. بانک ها دوشنبه تا جمعه از ۹:۳۰ تا ۴:۳۰ بعدازظهر ، موزه ها یک روز در هفته تعطیلند ( اغلب سه شنبه ها )  ، در تعطیلات ملی نیز تعطیل  و ساعت کاری آن ها از ۹:۳۰ تا ۵ بعدازظهر است. ادارات دولتی از دوشنبه تا جمعه، ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر، فروشگاه ها از ۹ تا ۱۰ صبح شروع به کارمی کنند و بین ساعت های ۶ تا ۷ هم کار را تعطیل می کنند.

وسائل حمل ونقل 

مترو : در شهر پاریس ۱۴ خط مترو وجود دارد. قیمت بلیط یک سفره ی مترو ۱/۴۰ یورو است که یک سری ده تایی بلیط به نام Carnet را می توان به بهای ۱۱ یورو خریداری نمود.

تاکسی : استفاده چند نفره از تاکسی های پاریس برای مسیر فرودگاه به شهر و در مسیرهای کوتاه داخل شهر از نظر اقتصادی به صرفه است . کرایه تاکسی با سه سرنشین از فرودگاه به شهر حدود ۴۰ یورو است.

اتوبوس: اگرچه سرعت آن به مترو و قطار نمی رسد ولی یکی از شبکه های خوب حمل و نقل پاریس است که با دریافت ۱۳ یورو برای هر مسافر، آنها را به ۵ نقطه مرکزی شهر می برد.

قطار سریع السیر : قطاری بین شهری است که برای مسافرت از پاریس به شهرستان ها مناسب است.

فرودگاهها: پاریس ۲ فرودگاه بین المللی اصلی دارد. فرودگاه شارل دوگل و فرودگاه اورلی.

 خدمات پزشکی

برای استفاده از این خدمات درهتل به پذیرش هتل مراجعه کنید و در خارج از هتل با شماره ۱۵ تماس بگیرید.

پلیس

در زمان نیاز به پلیس با شماره ۷ تماس بگیرید.

توصیه هایی برای گردشگران

مراقب پول های خود در مکانهای شلوغ و پر رفت و آمد باشید.

هنگام شب و دیرهنگام پیاده در خیابان ها راه نروید وحتما با تاکسی به هتل برگردید.

از حمل پول زیاد با خود بپرهیزید.

وسایل گرانبهای خود را در صندوق هتل بگذارید.

قبل از سفر به فرانسه این راهنما را به دقت مطالعه کنید و نکات ضروری آن رو یادداشت کنید.

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم