شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۸

راهنمای سفر و تور ژاپن


جاذبه های گردشگری ژاپن
راهنمای سفر و تور ژاپنReviewed by Zm on Feb 16Rating:

اگر می خواهید برای مسافرت امسال خود یک کشور آسیایی انتخاب کنید که بتوانید انواع جاذبه ها را در آن تجربه کنید ما برای شما با ذکر دلیل توصیه های خوبی از جمله این مقاله داریم. در این مقاله می خواهیم به معرفی راهنمای سفرو  تور ژاپن و بررسی عنوانی جاذبه ها، رستوران ها و مراکز خرید این کشور بپردازیم. پس تا انتهای این متن با ما همراه باشید تا تصمیمی واقعا خوب بگیرید.

جاذبه های گردشگری ژاپن

معرفی کشور ژاپن

مجمع الجزایر ژاپن(نیپون یا نیهتون به زبان ژاپنی)کشوری در اقیانوس ارام در شمال شرق اسیاست .یک کشور پادشاهی . از لحاظ اقتصادی و تکنولوژی در رده کشورهای اول جهان است.ژاپن در همسایگی چین .کره جنوبی.کره شمالی و روسیه قرار دارد.یکی ازویژگی های خاص این کشور  این است که توکیو بزرگترین و گرانترین پایتخت جهان است که ۳۵میلیون نفر جمعیت دارد.

جاذبه های گردشگری ژاپن

ژاپنی ها کشورشون رو( نیپون کوکو) خطاب میکنندکه به معنی خواستگاه خورشید است.نکته جالبی که میتوان به ان اشاره کرد اینست که ژاپن شرقی ترین کشور دنیاست(بدون در نظر گرفتن خاک قطب).

باستان شناسان سابقه زندگی در ژاپن رو از دوران پاسا پارینه سنگی میدونن.ژاپن هم مانند بقیه کشورها خاطره خوبی از جنگ نداره در حال که در جنگ جهانی اول با متفقین بود در جنگ جهانی دوم با اونها جنگید که در ان جنگ شهرهای هیروشیما و ناکازاکی مورد حمله بمباران شمیای قرار گرفتند.در حال حاضر این کشور از بزرگترین همپیمانان و شرکای تجاری امریکا در اسیاست.

جاذبه های گردشگری ژاپن

معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعی ژاپن

جاذبه های گردشگری ژاپن

ژاپن شاید از نظر بسیاری از افراد تنها کشوری صنعتی باشد که فقط در آن افراد با سیم و پیچ و الکترونیک و … سر و کار دارند اما حقیقتا دارای بخش هایی است که دیدن کردن از آن یکی از موهبات زندگی هر فردی می باشد. به عنوان مثال می توان از جمله دیدنی های ژاپن را پارک هایی برشمرد که در زیر فقط به بیان عنوان و نام آن ها می پردازیم:

جاذبه های گردشگری ژاپن

پارک ها

پارک ها در کشور ژاپن به رده های متفاوتی نظیر پارک ملی، نیمه ملی، شهری و… تقسیم می شوند. در زیر به بیان این پارک ها می پردازیم

پارک ملی

پارک ملی چیچیبو تاما کائی
پارک ملی فوجی-هاکونه-ایزو
پارک ملی اوگاساوارا

جاذبه های گردشگری ژاپن

پارک نیمه ملی

پارک نیمه ملی میجی‌نوموری تاکائو

جاذبه های گردشگری ژاپن

پارک فرهنگی

به پارک هایی که از نظر تاریخی ارزش داشته باشد در ژاپن به عنوان پارک فرهنگی اطلاق می شود. این پارک ها عبارتند از:

پارک یادبود شووا واقع در منطقهٔ تاچیکاواباغ کیو-ایواساکی-تئیباغ کیوشیباریکیوباغ کیوفوروکاواباغ کیوسومیباغ کوایشیکاواباغ تونوگایاتوباغ هاماریکیوباغ گل موکوجیماباغ ریکوگی

جاذبه های گردشگری ژاپن

پارک‌های طبیعی

پارک های طبیعی در واقع مراتع و مناظر طبیعی هستند که بدون دخالت انسان به وجود آمده اند :

پارک طبیعی تاکائو-جینباپارک طبیعی سایاماپارک طبیعی تپه آکیکاواپارک طبیعی کوگانه‌ایپارک طبیعی اینوکاشیرا

جاذبه های گردشگری ژاپن

رستوران های ژاپن

غذاهایی که ما اغلب در اسناد و فیلم های ژاپنی دیده ایم نوشیدنی های گیاهی و سوشی های معروف بوده است. در زیر به معرفی ۴ رستوران معتبر ژاپن می پردازیم :

رستوران کاندا  در منطقهٔ میناتو، مخصوص غذاهای سنتی ژاپنی
رستوران کوجو در منطقهٔ چوئو، گینزا، منوی این رستوران فقط از نمونه غذاهای سنتی نشان دارد
رستوران سوکیاباشی جیرو در منطقهٔ چوئو، گینزا، سوشی های این مکان هم خوردن داردرستوران سوشی میزوتانی در منطقهٔ چوئو، گینزا، اینجا پر از سوشی های معروفی است که شاید دوست داشته باشید امتحان کنیدرستوران هامادایا  در منطقهٔ چوئو، نیهونباشی، در این رستوران می توانید غذاهای سنتی ژاپنی را سفارش دهید

جاذبه های گردشگری ژاپن

دیدنی های حیات وحش و گیاه شناسی در ژاپن

یکی از جاذبه هایی که شاید در سایر کشور ها به آن کمتر رسیدگی شود جاذبه های حیات وحش و گیاه شناسی در ژاپن می باشد که دارای نمونه های عالی است که دیدن از آن واقعا ارزش دارد. در زیر به برخی از این جاذبه ها اشاره کرده ایم :

این آکوریوم ها سرشار از موجودات زیبای دریایی هستند که پر از گونه های گیاهان و جانورانی است که شاید تا کنون نام آنها را هم نشنیده باشید.
جاذبه های گردشگری ژاپن

مراکز خرید در توکیو

در این کشور خصوصا در توکیو می توانید انواع مراکز خرید را مشاهده کنید و از آن ها خریداری کنید! اگر هم بخواهید به سراغ فروشگاه سونی بروید می توانید فقط در ژاپن آن را بیابید. لیستی از مراکز خرید ژاپن در زیر برای شما آورده شده که البته تمام توکیو در این چند مرکز خرید خلاصه نمی شود اما معروف تریم و معتبرترین ها را از این مطلب می توانید دریافت کنید.

ترتیب محل مساحت کل مراکز خرید تعداد واحدهای خرید محل یا مرکز خرید نمونه
۱ شینجوکو ۳۹٫۱ (بر حسب هکتار) ۱٬۱۰۲ مرکز خرید رومینه ئست
۲ ایکه‌بوکورو ۲۴٫۶ ۶۹۵ سانشاین سیتی
۳ گینزا و یوراکوچو ۲۳٫۷ ۱٬۰۷۰ فروشگاه واکو
۴ شیبویا ۲۲٫۱ ۹۵۴ مرکز خرید ۱۰۹
۵ ماچیدا ۲۰٫۲ ۵۸۵ مرکز خرید گرندبری
۶ کیچیجوجی ۱۶٫۳ ۸۱۴ کیچیجوجی-دائیاگای
۷ تاچیکاوا ۱۱٫۰ ۵۴۵ فروشگاه ایستان
۸ اوئنو ۱۰٫۴ ۶۵۹ آمه‌یا-یوکوچو

هتل های ژاپنجاذبه های گردشگری ژاپنهتل هایی هم که در این کشور ساخته شده می تواند به خوبی مکانی خوب برای اسکان شما را فراهم کند چرا که این هتل ها دارای امکانات بسیار خوبی هستند. لیستی از بهترین هتل های این کشور برای شما در زیر قرار داده ایم

نوع هتل نمونه محل سایت رسمی
هتل لوکس Hotel seiyo Ginza گینزا سایت رسمی
Four Seasons Hotel Tokyo at Chinzan-so بونکئو سایت رسمی
هتل نیکو توکیو (Hotel Nikko Tokyo) اودایبا سایت رسمی
ریوکان یا مسافرخانهٔ ژاپنی ریوکان ریومه‌ایکان چیودا سایت رسمی
Taito Ryokan in Asakusa آساکوسا سایت رسمی
ریوکان آساکوسا شیگتسو آساکوسا سایت معرفی
هتل تجارتی هتل نیو اوئنو اوئنو سایت رسمی
هتل ساکورا چیودا سایت رسمی

در لینک های سایت رسمی هتل ها می توانید به اطلاعات بیشتری پیرامون هر هتل دست پیدا کنید که ما در ادامه در روزهای بعد سعی می کنیم با زبان فارسی به بیان این هتل ها بپردازیمامیدواریم که این معرفی توانسته باشد دید شما را نسبت به ژاپن باز تر کند.

مطالب پیشنهادی :

۱ Comment

  1. مهدی گفت:

    سلام چیزی در رابطه با اینکه چگونه می شود تور ژاپن خریداری کرد گفته نشده است لطفا راهنمایی کنید

ارسال نظرات


7 × = 42


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم