c معرفی تور گردشگری ژاپن
چهارشنبه, ۵ تیر , ۱۳۹۸

راهنمای سفر و تور ژاپن


اگر می خواهید برای مسافرت امسال خود یک کشور آسیایی انتخاب کنید که بتوانید انواع جاذبه ها را در آن تجربه کنید ما برای شما با ذکر دلیل توصیه های خوبی از جمله این مقاله داریم. در این مقاله می خواهیم به معرفی راهنمای سفرو  تور ژاپن و بررسی عنوانی جاذبه ها، رستوران ها و مراکز خرید این کشور بپردازیم. پس تا انتهای این متن با ما همراه باشید تا تصمیمی واقعا خوب بگیرید.

 

معرفی کشور ژاپن

مجمع الجزایر ژاپن(نیپون یا نیهتون به زبان ژاپنی)کشوری در اقیانوس ارام در شمال شرق اسیاست .یک کشور پادشاهی . از لحاظ اقتصادی و تکنولوژی در رده کشورهای اول جهان است.ژاپن در همسایگی چین .کره جنوبی.کره شمالی و روسیه قرار دارد.یکی ازویژگی های خاص این کشور  این است که توکیو بزرگترین و گرانترین پایتخت جهان است که ۳۵میلیون نفر جمعیت دارد.

ژاپنی ها کشورشون رو( نیپون کوکو) خطاب میکنندکه به معنی خواستگاه خورشید است.نکته جالبی که میتوان به ان اشاره کرد اینست که ژاپن شرقی ترین کشور دنیاست(بدون در نظر گرفتن خاک قطب).

باستان شناسان سابقه زندگی در ژاپن رو از دوران پاسا پارینه سنگی میدونن.ژاپن هم مانند بقیه کشورها خاطره خوبی از جنگ نداره در حال که در جنگ جهانی اول با متفقین بود در جنگ جهانی دوم با اونها جنگید که در ان جنگ شهرهای هیروشیما و ناکازاکی مورد حمله بمباران شمیای قرار گرفتند.در حال حاضر این کشور از بزرگترین همپیمانان و شرکای تجاری امریکا در اسیاست.

معرفی جاذبه های گردشگری و طبیعی ژاپن

ژاپن شاید از نظر بسیاری از افراد تنها کشوری صنعتی باشد که فقط در آن افراد با سیم و پیچ و الکترونیک و … سر و کار دارند اما حقیقتا دارای بخش هایی است که دیدن کردن از آن یکی از موهبات زندگی هر فردی می باشد. به عنوان مثال می توان از جمله دیدنی های ژاپن را پارک هایی برشمرد که در زیر فقط به بیان عنوان و نام آن ها می پردازیم:

پارک ها

پارک ها در کشور ژاپن به رده های متفاوتی نظیر پارک ملی، نیمه ملی، شهری و… تقسیم می شوند. در زیر به بیان این پارک ها می پردازیم

پارک ملی

پارک ملی چیچیبو تاما کائی
پارک ملی فوجی-هاکونه-ایزو
پارک ملی اوگاساوارا

 

پارک نیمه ملی

پارک نیمه ملی میجی‌نوموری تاکائو

 

پارک فرهنگی

به پارک هایی که از نظر تاریخی ارزش داشته باشد در ژاپن به عنوان پارک فرهنگی اطلاق می شود. این پارک ها عبارتند از:

پارک یادبود شووا واقع در منطقهٔ تاچیکاواباغ کیو-ایواساکی-تئیباغ کیوشیباریکیوباغ کیوفوروکاواباغ کیوسومیباغ کوایشیکاواباغ تونوگایاتوباغ هاماریکیوباغ گل موکوجیماباغ ریکوگی

 

پارک‌های طبیعی

پارک های طبیعی در واقع مراتع و مناظر طبیعی هستند که بدون دخالت انسان به وجود آمده اند :

پارک طبیعی تاکائو-جینباپارک طبیعی سایاماپارک طبیعی تپه آکیکاواپارک طبیعی کوگانه‌ایپارک طبیعی اینوکاشیرا

 

رستوران های ژاپن

غذاهایی که ما اغلب در اسناد و فیلم های ژاپنی دیده ایم نوشیدنی های گیاهی و سوشی های معروف بوده است. در زیر به معرفی ۴ رستوران معتبر ژاپن می پردازیم :

رستوران کاندا  در منطقهٔ میناتو، مخصوص غذاهای سنتی ژاپنی
رستوران کوجو در منطقهٔ چوئو، گینزا، منوی این رستوران فقط از نمونه غذاهای سنتی نشان دارد
رستوران سوکیاباشی جیرو در منطقهٔ چوئو، گینزا، سوشی های این مکان هم خوردن داردرستوران سوشی میزوتانی در منطقهٔ چوئو، گینزا، اینجا پر از سوشی های معروفی است که شاید دوست داشته باشید امتحان کنیدرستوران هامادایا  در منطقهٔ چوئو، نیهونباشی، در این رستوران می توانید غذاهای سنتی ژاپنی را سفارش دهید

 

دیدنی های حیات وحش و گیاه شناسی در ژاپن

یکی از جاذبه هایی که شاید در سایر کشور ها به آن کمتر رسیدگی شود جاذبه های حیات وحش و گیاه شناسی در ژاپن می باشد که دارای نمونه های عالی است که دیدن از آن واقعا ارزش دارد. در زیر به برخی از این جاذبه ها اشاره کرده ایم :

این آکوریوم ها سرشار از موجودات زیبای دریایی هستند که پر از گونه های گیاهان و جانورانی است که شاید تا کنون نام آنها را هم نشنیده باشید.

مراکز خرید در توکیو

در این کشور خصوصا در توکیو می توانید انواع مراکز خرید را مشاهده کنید و از آن ها خریداری کنید! اگر هم بخواهید به سراغ فروشگاه سونی بروید می توانید فقط در ژاپن آن را بیابید. لیستی از مراکز خرید ژاپن در زیر برای شما آورده شده که البته تمام توکیو در این چند مرکز خرید خلاصه نمی شود اما معروف تریم و معتبرترین ها را از این مطلب می توانید دریافت کنید.

ترتیب محل مساحت کل مراکز خرید تعداد واحدهای خرید محل یا مرکز خرید نمونه
۱ شینجوکو ۳۹٫۱ (بر حسب هکتار) ۱٬۱۰۲ مرکز خرید رومینه ئست
۲ ایکه‌بوکورو ۲۴٫۶ ۶۹۵ سانشاین سیتی
۳ گینزا و یوراکوچو ۲۳٫۷ ۱٬۰۷۰ فروشگاه واکو
۴ شیبویا ۲۲٫۱ ۹۵۴ مرکز خرید ۱۰۹
۵ ماچیدا ۲۰٫۲ ۵۸۵ مرکز خرید گرندبری
۶ کیچیجوجی ۱۶٫۳ ۸۱۴ کیچیجوجی-دائیاگای
۷ تاچیکاوا ۱۱٫۰ ۵۴۵ فروشگاه ایستان
۸ اوئنو ۱۰٫۴ ۶۵۹ آمه‌یا-یوکوچو

 

در لینک های سایت رسمی هتل ها می توانید به اطلاعات بیشتری پیرامون هر هتل دست پیدا کنید که ما در ادامه در روزهای بعد سعی می کنیم با زبان فارسی به بیان این هتل ها بپردازیمامیدواریم که این معرفی توانسته باشد دید شما را نسبت به ژاپن باز تر کند.

مطالب پیشنهادی :

۱ Comment

  1. مهدی گفت:

    سلام چیزی در رابطه با اینکه چگونه می شود تور ژاپن خریداری کرد گفته نشده است لطفا راهنمایی کنید


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم