جمعه, ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹

رستوران های هند


غذاهای هندی با جا به جا شدن بین خانه ها و محله های مختلف تغییر می کند. درجنوب هند غذای اصلی برنج و درمناطق شمالی نوعی نان به نام Roti. چیزی که بین تمام غذاهای هندی مشترک است استفاده از ادویه ی فراوان مخصوصا فلفل در انواع غذاهاست.

 

 

درمناطق مختلف هند رستوران های متعددی وجود دارد. در ادامه مطلب به معرفی چند نمونه از این رستوران ها می پردازیم .

 رستوران Suvarna Mahal جیپور

شیوه ی طراحی و پذیرایی دراین رستوران به گونه ای است که از مهمانان مانند یک ماهاراجه پذیرایی می شود. از ظرف های طلا و نقره کاری شده گرفته تا کارکنان مشتاق به تاریخ کهن هندوستان. غذاهای منو غذاهای پادشاهان درباری  مثل : Hyderabad , Punjab Awadh و البته Rajasthan هستند. از جمله غذاهای آنها می توان murgh tikka zaffrani ، dahi ka mass  رانام برد و برای کسانی که اهل سبزیجات هستند papad ki sabzi.

رستوران Dum Pukht دهلی

غذاهای تند ارائه شده دراین رستوران به همراه نقوش زیبای موجود دردیوارهای آن ، نشاندهنده ی اصالت وفرهنگ هندی است.سرآشپز  Imtiaz Qureishi مسئول آشپزخانه این رستوران، از تبار آشپزهای درباری Avadh است بنابراین فرصت صرف غذا دراین رستوران را ازدست ندهید. از بهترین غذاهای این رستوران می توان:   Dum ki khumb، kakori kabab ،  raan-e-dumpukht رانام برد.

رستوران Moti Mahal Delux دهلی

این رستوران در هند و شهر دهلی بصورت خانوادگی اداره می شود ودرآن غذاهای هند شمالی سرو می گردد. جوجه کره ای ، کاری جوجه اصلی ازجمله غذاهای خوش طعم وخوش پخت آن است. در این رستوران برنج از نوع “plain pulao “ با طعم زیره سبز  و تمامی غذاها با پیاز و ترشی   نسبتاً تند سرو می گردد.

رستوران Florentines گوا 

با وجود داشتن محیط بسیار ساده ، غذاهای آن از کیفیت بسیارخوبی برخوردارند. در این رستوران گوا همه به سبک اصیل هندی و با دست غذا می خورند وقیمت غذاهای آن ها بین ۴۰ تا ۸۰ روپیه است.

 رستوران Esphahan آگرا

یکی از بهترین و خاطرهانگیز ترین رستوران های موجود درآگرا است.

رستوران Niros جیپور 

این رستوران غذاهای اصیل راجستانی ارائه می دهد ودرطبخ غذاهای خود از روغن سویا  استفاده می کنند. قیمت غذاهای این رستوران بین ۸۵ تا ۵۰۰ روپیه می باشد.