چهارشنبه, ۲۸ آذر , ۱۳۹۷

برای سفر به سوباتان آماده باشید


سوباتان
برای سفر به سوباتان آماده باشیدReviewed by Zm on Feb 24Rating:

دوستان و همراهان خوب سایت آژانس مسافرتی سلام. تصمیم داریم در این وب سایت به طور ویژه به معرفی دیدنی های ایران بپردازیم و به جاهایی سفر کنیم که شما بتوانید از طریق این سایت با مکان ها و جاذبه های طبیعی و تاریخی در دور افتاده ترین مکان های ایران آشنا شوید. امروز می خواهیم به معرفی سوباتان بپردازیم که مکانی بسیار زیباست و یکی از پر جاذبه ترین مناطق گردشگری است. با ما همراه باشید.

سوباتان

سوباتان کجاست ؟

این منطقه که ما در ایران گردی توصیه میکنیم در فاصله ای در حدود ۳۶ کیلومتر در بخش شمال غربی تالش قرار دارد. البته از سوباتان می توانید به فاصله ۱۷ کیلومتر دور تر به دریاچه  نئور هم برسید. این مکان در روبروی کوه مشهور و بلند تالش به نام ریشکاجی قرار گرفته است. البته ریشکاجی را با نام ریشگاسر هم می شناسند.

سوباتان

اگر جه بهترین فصل برای رفتن به این مکان بهار و تابستان است اما اوایل پاییز هم همهمه مردم در آن شنیده و ازدحام در آن دیده می شود. مردم این منطقه بیشتر به دامپروری و کشاورزی مشغولند. سوباتان انصافا با صفاست.

سوباتان

چطوری به سوباتان بریم ؟

اگر می خواهید به سوباتان سفر کنید می توانید از راه های متعددی که دو مورد مشهور تر از بقیه است استفاده کنید. یکی اینکه از راه تالش به این مکان برسید و یا اینکه از طریق دریاچه نئور، البته پیشنهاد ما بیشتر این است که این مکان را تنها از طریق تالش دیدن کنید و اینکه سعی کنید با اتومبیل های شخصی بخ دیدن این مکان نروید، چرا که ۲۴ کیلوکنر از مسیر مشکل دارد و به اتومبیلتان ضرر می زند. اگر بخواهید می توانید از پاترول های کرایه ای برای رفتن به این منطقه استفاده کنید و یا اینکه پیاده بروید. ولی پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید حتی با اتومبیل شخصی بروید اتومبیلتان شاسی بلند باشد. البته به کرات مشاهده شده که گردشگران با پراید حتی به دیدن این مکان می آیند.

سوباتان

دیدنی های سوباتان چیست ؟

سوباتان محلی است که داری دیدنی های بسیار زیادی است. شما می توانید در این منطقه از دیدنی های زیر بهره مند شوید

۱٫چشمه باتمان بلاق :این چشمه زیبا بین سوباتان و آسبومار قرار دارد که بسیار زیبا و دیدنی است

۲- منطقه باستانی غار گنجخانه

۳- سرچشمه اصلی قنات سلسال : گویا این سرچشمه مربوط به قلعه سلسال لیسار است

۴- زمین اسب دوانی: این بخش در واقع بسیار مسطح و دل انگیز است و بر سوباتان اشراف دارد

سوباتان

۵- آبشار ورزان : برای رفتن به این مکان باید از غرب سوباتان ۴ کیلومتر راه را طی کنید تا به آبشار برسید.

۶- مناطق دیدنی هاچا داش – ساری داش – مجمع داش و .. که هر سه از دیدنی های این مکان هستند که ازدحام خاصی دارند

۷ – پارک طبیعی و جنگلی آلچالق استراحت گاه خوبی برای تابستان های شما به شمار می روند

این هفت مکان از دیدنی های اصلی این منطقه محسوب می شود.

سوباتان

غذاهای سوباتان

شاید دوست داشته باشید در تجربه سوباتان گردی، کمی هم با طعم غذاهای اهالی این مکان آشنا شوید. اهالی عشایر نشین این منطقه غذاهایی با ترکیبات و طعم خاصی دارند که مخصوص و بومی خودشان است. اگر میخواهید می توانید میهمان آن ها شوید و از غذاهای پندیره ویسوج ، سوجا دیله ، قورما ، قورتماج ، سیرجینه ، کله پلو ، پته ، قوزلی بریان که خاص خودشان است صرف کنید.

سوباتان

از دیگر چیزهایی که در این مکان زیاد بدان توجه می شود گیاهان دارویی منطقه است که می توانید در مورد آن ها با اهالی محل مشورت کنید و کمی از آن ها را برای روزهای اورژانسی به همراه خود داشته باشید.

سوباتان

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


8 − 8 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم