دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷

راهنمای سفر به قبرس


راهنمای سفر به قبرسReviewed by Fy on Mar 8Rating:

 قبرس با جمعیت ۱۰۸۸۵۰۳ نفردرقاره اروپا واقع شده است پایتخت این کشور نیکوسیا ، تقریبا درمرکزیت جزیره واقع شده است وبزرگترین شهرآن به شمارمی آید. زبان مردم این کشوریونانی وترکی است وپول رایج این کشوریورو است . این کشور۹٫۲۵۰ کیلومترمربع وسعت دارد و مذهب مردم آن ارتدکس یونانی ومسلمان است. یکی از شهرهای قدیمی ومشهورقبرس لارناکاست که شامل هتل های ساحلی وجاذبه های فراوانی می باشد. همچنین شهرجشن خیزآیاناپا یکی دیگر از بهترین و مجلل ترین بخش های قبرس است. شهر گرینه که به قبرس شمالی معروف است نیز از دیگر جاذبه های قبرس است.

cyprus-1

بهترین زمان برای سفر به قبرسشهرت قبرس دردنیا ، بخاطر آب و هوای معتدل آن است. ۳۲۰ روز از سال آفتابی است وبرنامه هایی از قبیل شنا ، ورزش های آبی ،حمام آفتاب ، دوچرخه سواری ، پیاده روی و.. برقرار است. فصل شنا از اواخر ماه آوریل تا اوایل نوامبراست.ژوییه وآگوست درتابستان گرم ترین ماه های سال هستند.

22

سفر به قبرس

ازجمله جشن ها و جشنواره هایی که درقبرس برگزار می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد: کارناوال لم سوس که درماه های فوریه و مارس برگزارمی شوند. جشنواره ی جهانی فیلم قبرس درماه مارس ، جشن های عید پاک که مهم ترین جشن مذهبی به شمارمی آیند درماه های مارس وآوریل ، جشن روز پیوستن به اتحادیه اروپا درماه مه ، جشنواره موزیک بلاپایس درماه های مه وژوئن و جشنواره ی پافوس آفرودیت درماه سپتامبر.

محل اقامت در قبرسبهترین شهر برای اقامت درقبرس شهرلارناکا به دلیل ارزانی آن است.سعی کنید حوالی شهر لارنا کا هتل بگیرید ما هتل فرانجورجیو را به شما پیشنهاد می کنیم. ازجمله نکات خوبی که این هتل داره می توان گفت که یک هتل آپارتمان است وشما می توانید غذای خود را بپزید و اینترنت رایگان دارد وپاتوق ایرانی هاست.

نمایی از شهر لارناکا

31

لارانکا در قبرس

خدمات درمانی : درموارد اضطراری سرپایی مراجعه به مراکز دولتی رایگان است. استفاده از خدمات درمانی درمطب ها و کلینیک های خصوصی همراه با صرف هزینه است.

پست و تلفن : معمولا درمراکز شهرها ، فرودگاه ومراکز توریستی شعبه دارند.

ساعات ورود وخروج به هتل ها : ساعت ورود به هتل ۱۴:۰۰ وساعت خروج ازآن ۱۲:۰۰ است.

بلیط وویزای قبرس: سعی کنید بلیط را از ارزان ترین جای ممکن تهیه کنید . پرواز کوتاه تر با ترانزیت کمتر را دراولویت قراردهید.

خرید آب : هوای قبرس گرم است باید مرتب آب بنوشید بهتر است برای آشامیدن آب از بطری های یک لیتری استفاده کنید.

خرید موادخوراکی :  روزهای یکشنبه درشرق کلیسای معروف لارناکا چیزی شبیه جمعه بازار است. می توانید میوه های ارزان و اورگانیک را درآنجا بدست آورید. یکی دیگر ازمکان های مناسب برای خرید فروشگاه زنجیره ای Carrefour است که درشرق کارناکاست که دوطبقه است و همه چیز درآن به قیمت مناسب پیدا می شود. هرنوع مواد خوراکی از غذاهای نیمه آماده تا گوشت تازه را می توانید درآن پیدا کنید.

رفتن به مرکزخرید Carrefour : بین هتل های واقع در ساحل لارناکا و این مرکز خرید ۲۰-۳۰ دقیقه پیاده راه است. ساعت شروع به کار این مرکز خرید ۸:۳۰ دقیقه است که بهتر است درهمان ساعت های اولیه بروید تا گرمای هوا آزارتان ندهد.

images

غذای حلال : اگر به دنبال غذای حلال هستید بهتراست به رستوران های لبنای لارناکا مراجعه کنید که یکی ازآنها درکنارقطعه ای است که درانتهای بولوارآتن و روبروی مسجد قرار دارد.

مطالب پیشنهادی :

۱ Comment

  1. فاطمي زاده گفت:

    سلام.یک خانواده ۶ نفره هستیم و قصد سفر به قبرس شمالی را در بازه زمانی از اول تا حدود هشتم یا نهم فروردین را داریم.در ضمن ساکن مشهد هستیم.لطفا بنده را از امکانات خودتان مطلع سازید

ارسال نظرات


× 8 = 40


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم