پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷

سفر رود خانه ای به قاره ی سبز – اروپا


سفر رود خانه ای به قاره ی سبز - اروپاReviewed by Fy on Feb 1Rating:

قاره ی اروپا یکی از زیباترین مکانهای دنیاست.آب و هوای معتدل آن  مناظر طبیعی زیبا و چشم نوازی به وجود آورده که هر بیننده ای را مجذوب خود می سازد.یکی از بهترین راه های لذت بردن ازاین مناظر زیبا ، سفرکردن بر روی رودهای پرآب آنست.

گردشگران بوسیله ی قایق های تفریحی  براحتی می توانند در شهرها و حومه های خوش منظره کشورهای اروپایی به آرامی سفر کنند و از این شگفتی های آفرینش لذت ببرند. در اینجا چند نمونه از بهترین رود های مخصوص گشت وگذار رودخانه ای در اروپا را معرفی می کنیم:

رود راین

رود زیبا و شگفت انگیز راین ،یکی از مشهورترین و طولانی ترین رودهای اروپاست . سرچشمه ی این رود گریسونز در کوه های آلپ سوییس است و پس از گذشتن از کشورهای  آلمان و فرانسه به دریای شمال در هلند می ریزد. سفر با قایق بر روی این رودخانه موقعیت های بیشماری را در پیش چشم گردشگران قرار می دهد تا دیدنی های خارق العاده ای را ازنزدیک مشاهده کنند. مسیر این رودخانه یکی از محبوبترین مسیرها برای گشت تفریحی به حساب می آید.

ir2458

 هنگام  عبور از کشور آلمان با نشستن بر روی قایق می توانید از کنار جنگل  سیاه بگذرید و از مناظر آن لذت ببرید. شهر زیبای کلن را ببینید وبا دیدن مناظر بکر طبیعی از این سفر لذت ببرید. همین طور که با رود پیش میروید رود شما را به کشور زیبای هلند می رساند. کشوری با آبراه ها و آسیاب های بادی زیبا و چشم نواز. پس از عبور از هلند به فرانسه میرسید درفرانسه سری به شهر زیبای استراسبورگ بزنید.

سفررودخانه ای رود راین که یکی ازمهم ترین و طولانی ترین رودهای اروپاست که از یخچال های طبیعی رشته کوه آلپ سرچشمه می گیرد واقعا شگفت انگیز خواهد بود.رودی که از چهار کشور اروپایی با مناظر زیبا می گذرد. وجود جنگل ، آبراه ، آسیاب های بادی و.. این سفر را برای گردشگران جذاب تر می کند.

رودسن

رود سن  پرآب ترین رود فرانسه است  که درشمال غربی فرانسه  جریان دارد و از  میان  پاریس می گذرد و این شهر را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می کند.این رود یکی از جاذبه های گردشگری پاریس محسوب می شود که از بورگاندی سرچشمه گرفته و به کانال مانش می ریزد.  در وسط شهر پاریس رود سن به دو قسمت تقسیم  شده  و دو جزیره زیبا و کوچک را ایجاد نموده است.  این دو جزیره ایل دولاسیته و ایل سن لوئی که به شکل کشتی بر روی آب قرار دارند مراکز تاریخی و قدیمی پاریس را تشکیل می دهند.در فرانسه کشت های تفریحی رودخانه ای زیادی وجود دارد که یکی از رمانتیک ترین این سفرها، گشت تفریحی با قایق روی رود سن است .

ir2458-1

جزیره های آن بدلیل محصور بودن درآب وآسان بودن محافظت ازآن در قرون وسطی به عنوان مرکز مذهبی و قضایی فرانسه تعیین شده بود. مرکز پلیس، ساختمان کنسی یرژوکلیسای مشهور نوتردام درآنجا قرار دارد و ساختمان بسیار زیبا و دیدنی شهرداری پاریس نیز در جنب آن و درآن سوی رود سن قرار دارد.

 با سفر بر روی رود سن می توان سیرتاریخی شهر پاریس را از نزدیک مشاهده نمود. برای لذت بردن ار این سفر، حتما پاریس را ببینید و سپس با قایق در مسیر کلودمونه پیش روید و حومه نورمانی فرانسه را سیر کنید و از معماری قرون وسطایی روآن و باغ های شگفت انگیزژیورنی که نقاشی های معروف مونه در آنجاست لذت ببرید.

رود گوجا

این رود در کشور لتونی واقع است که در نظرسنجی های اینترنتی به عنوان زیباترین کشور دنیا معرفی شده است. این کشور یکی ازمحبوب ترین مقاصد گردشگری دنیا و مروارید منطقه بالتیک است. زیبایی این کشور بخاطر طبیعت بکر و دست نخورده ی آن است.  اگر دوست دارید سفری به این کشور داشته باشید حتماً سفر رودخانه ای روی رود گوجا را امتحان کنید.

ir2458-2

 لتونی پر از مناظر زیبا ازجمله جنگل های انبوه سبز کاج است که بوی  این درختان  انسان را مست می کند.حومه ی جنگل بطور شگفت انگیزی دست نخورده و بکر مانده است.   سفر رودخانه ای رود گوجا شامل بازدید از ویرانه های قرن سیزدهمی قلعه توریدا هم می شود. این قلعه  بالای صخره هایی ساخته شده که مشرف به رود هستند . همچنین از  پارک ملی گوجا که در آن خرس ها و گرگ ها پرسه می زنند نیز دیدن کنید.

سفر رودخانه ای رود گوجا واقعا سفری لذت بخش خواهد بود. مناظر طبیعی بکر، آثار تاریخی مشرف به این رود و جنگل های سرسبزکاج سفری به یاد ماندنی را برای همه رقم می زند. قلعه توریدا که مشرف به رود است و پارک کلی گوجا زیبایی این سفر رودخانه ای در کشور زیبای لتونی را چند برابر می کند.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


4 − = 2برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم