چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹

آیا می دانید با قطار به کدام کشور ها می توانید سفر کنید


همانطور که می دانید این روزها برای سفر به سایر کشور ها از سمت ایران به طور عمومی از امکان حمل و نقل هوایی و یا همان هواپیما، استفاده می شود. اما اگر دقیق باشید خواهید دانست که دو کشور سوریه و ترکیه، از طرف تهران دارای خط ریلی می باشند و می توان از آن ها استفاده کرد.

البته به دلیل مشکلات امنیتی در سوریه این خط فعلا در حال معلق می باشد، اما خط ریلی به سمت ترکیه با مبدا تهران و مقصد آنکارا همچنان بر قرار است!

 

برای افرادی که به دلیل بیماری های مختلف امکان پرواز وجود ندارد، خطوط سه روزه ریلی به سمت آنکارا می تواند انتخاب مناسبی باشد.

از مزایای سفر با قطار این است که می توان با مبلغ ۱۹۵ هزار تومان، با قطار به آنکارا برسند که این ارزانی هزینه نسبت به هواپیما از مزایای آن است.

این جاده از مسیر جاده ابریشم می گذرد و از طرفی به علت اینکه ایران متصل کننده اروپا و آسیا است برای کشورهای اطراف بسیار مورد اهمیت است.

 

با توجه به تدابیری که در مورد راه آهن و ریل اندیشیده شده است، قرار است در آینده ای نزدیک، خطوط ریلی به سمت کشورهای شمالی و شرقی ایران نیز کشیده شود که می تواند منبع مهم اقتصادی باشد.

شرکت حمل و نقل ریلی رجاء تصمیم دارد که علاوه بر خطوط تهران – دمش، و تهران – آنکارا، مسبرهای دیگری نظیر تهران استانبول را هم ایجاد کند تا مسافرین به راحتی به مقصد خود برسند.

 

 

از مزایای استفاده از قطار می توان به طبیعت اطراف ریل و خطوط آهن در هنگام سفر، ارزان تر بودن نسبت به هواپیما و امنیت و آسایش آن اشاره کرد

برای سفر به دمشق از سمت تهران این خط آهن از خاک های ایران، ترکیه و سوریه می گذرد و پس از طی کردن ۲۳۴۷ کیلومتر، به دمشق خواهید رسید.
مسیر بین المللی تهران استانبول مورد استقبال بسیاری از افراد است. روزهای پنجشنبه، قطار مذکور به حرکت در می آید و با گذشت ۷۱ ساعت . ۴۰ دقیقه که حدودا سه روز متوالی می شود، روز یکشنبه به محل ایستگاه حیدر پاشا در استانبول می شود. مسیر برگشت روز چهارشنبه است که رو شنبه به تهران می رسد!

مسیر تهران استانبول ۲۹۶۶ کیلومتر است که یکی از دیدنی های این مسیر دریاچه وان می باشد.