c سه موزه دیدنی در آنکارا
جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸

سه موزه دیدنی در آنکارا


سه موزه دیدنی در آنکاراReviewed by Zm on Mar 29Rating:

آنکارا همان شهر دیدنی در کشور ترک ها یعنی ترکیه است که هر سال تعداد زیادی مسافر از آن دیدن می کنند. این مکان از دیدنی های طبیعی و تاریخی زیادی برخوردار است که این سه موزه نیز گواه تاریخی بودن این شهر می باشد. سه موزه دیدنی این شهر موزه های اسباب بازی، هوانوردی و جنگ صلح می باشد که بسیاری از مردم از آن ها دیدن کرده اند.

اگر به تاریخ علاقه مندید و به دنبال جالبترین ها هستید اگر دوستدار هنر و  صنایع دستی هستید حتما از موزه های انکارا دیدن کنید.زیباترین موزه های انکارا عبارت اند از:

موزه اسباب بازی

موزه اسباب بازی

موزه در انکارا

موزه اسباب بازی در خیابان جبجی شهر آنکارا قرار دارد. در این موزه انواع اسباب بازی ها با جالبتررین شکل و شمایل وجود دارد. در این موزه هنر های دستی بیشتر به چشم میخورد انواع و اقسام هنرهای دستی سنتی نیز می توانید در این مکان ببینید. اسباب بازی های ساخته شده از کاغذ و چوب و حتی فلز با بهترین معماری و ظریف ترین هنرهای به کار رفته در آنها نظر تمامی بینندگان را به خود جلب می کند.اسباب بازی هایی از جنس چینی با جالبترین نما طراحی شده اند.

از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر روزهای چهارشنبه وجمعه زمانی است که این موزه بازدید کننده می پذرید پس می توانید با تنظیم روز سفرخود حتما به دیدار این موزه برسید.

موزه هوانوردی

موزه هوانوردی انکارا

این موزه کم نظیر نیز در خیابان اتیمسگوت واقع شده است.همانطور که از اسمش پیداست در این موزه  تمامی تجهیزات هوانوردی  به چشم میخورد. هواپیماهای قدیمی و جالب در انواع مختلف با مکانیزم های قدیمی در موزه هوانوردی برای دوست داران صنعت هوا و هوانوردی برقرار است.

در این موزه انواع نقشه های هوایی و زیبا را مشاهده کنید که از مناطق مختلف گرفته شده است.

و همچنین در این موزه هوانوردی مدلهایی از مقیاس ها در اندازه های بزرگ و کوچک وجود دارد.

تمام روزهای هفته به جز دوشنبه و سه شنبه ها، این موزه از گردشگران پذیرایی خواهد کرد.

موزه جنگ ازادی

موزه جنگ ازادی  انکارا

این موزه به صورت مورب است و بعد از میدان اولوس قرار گرفته است. جنگ ازادی از بزرگترین جنگهای این کشور به شمار می رود و نقشه اصلی و برنامه ریزی های مربوط به این جنگ در این ساختمان طراحی شد.و از جالبترین خصوصیات این موزه وجود  اولین ساختمان پارلمان ترکیه است که  در این موزه قرار دارد.در موزه عکسهایی و نقشه هایی از طرح ریزی جنگ ازادی و تندیس مومیایی رئیسان این کشور به چشم میخورد.

و همچنین در نزدیکی موزه جنگ ازادی  موزه جمهوری قرار دارد که در این موزه وقایع مهم کشور ثبت شده و دومین ساختمان پارلمان جمهوری در انجا است.این دو موزه که در کنار هم قرار دارند از مهم ترین موزه های این کشور محسوب می شوند.

 موزه جنگ ازادی :”همه روزه غیر از دوشنبه ها باز است “

موزه جمهوری : ” یکشنبه ها و در تعطیلات مذهبی و ملی از ۱:۵ تا ۵ بعد از ظهر باز است

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم