c شهر فلورانس ایتالیا شهرمعماری
چهارشنبه, ۵ تیر , ۱۳۹۸

شهر فلورانس ایتالیا شهرمعماری


شهر بسیار زیبا و خوش آب و هوای فلورانس که درشمال ایتالیا واقع شده است وهم اکنون پایتخت ناحیه ی توسکانی ایتالیا می باشد ، یکی از زیباترین شهرهای دنیاست. چیزی که این شهر را ازبقیه ی شهرهای ایتالیا جذاب تر می سازد این است که ازمیلان زیباتر، جاهای دیدنی آن از رم بیشتر وغذاهای آن از ونیز خوشمزه تر است. انواع هنر به‌ ویژه  هنر معماری و تندیسگری در شهر فلورانس جایگاه ویژه‌ای داشته و دارد به طوری که این شهر را به یکی از مهم‌ترین مراکز هنری اروپا تبدیل کرده‌است. ساختمان های مشهوری که درشهرهای ایتالیا وجود دارند قدرت رقابت با معماری بی نظیر فلورانس را ندارند. گردشگران در فلورانس می توانند یکی از شگفت انگیزترین معماری های اروپا را به تماشا بنشینند. درادامه مطلب به معرفی چندعمارت که درفلورانس قراردارندو از معماری بی نظیری برخوردارند ، می پردازیم.

صومعه معروف دومو (Dome)

این ساختمان که درزمان ساخت آن بزرگترین عمارت اروپا به شمار می رفت ، توسط فیلیپو برونلسکی (Filippo Brunelleschi) معمار مشهور ایتالیایی در قرن پانزدهم ساخته شده است.

کلیسای جامع فلورانس 

این کلیسا که به سبک معماری گوتیک ساخته شده است نیز یکی دیگر ازجاذبه های معماری فلورانس است.

میدان میکل آنژ 

این میدان دربالای تپه ای قرارگرفته است که مشرف به شهراست و ازآن می توان تمام فلورانس را دید.

گالری یوفیزی (Uffizi) و گالری آکادمیا (Accademia)

ازجمله مکان های پرطرفدارفلورانس است که مجسمه داوود درآن نگهداری می شود . دراین موزه آثارهنرمندانی چون میکل آنژ و داوینچی وهمچنین برخی از آثار جیوتو (Giotto) یکی از معروف ترین نقاشان دوره رنسانس نیز در این موزه ها نگهداری می شود.

 پل زیبا و باستانی پونته ویکینو (Ponte Vecchio)

این پل یکی از قدیمی ترین پل های ایتالیاست که برروی رودخانه آرنو قراردارد و بیشترشبیه به یک خیابان است.

 دالان واساری (Vasari Corridor)

یکی از مکانهای دیدنی و مورد علاقه توریست هاست که درفلورانس قراردارد. یکی ازمزایای فلورانس این است که بوسیله ی قطارهای محلی آن می توان به برج پیزا رفت که درفاصله ی یک ساعتی فلورانس قرارگرفته است.

 

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم