پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰

قبل از سفر به یونان این مقاله را بخوانید


یونان به دلیل اینکه در منطقه ای مدیترانه ای قرار گرفته از جاذبه ها و تفرج گاه های طبیعی و بسیار مختلفی برخوردار است که سالانه بسیاری از مردم را از سراسر دنیا خصوصا ایران به خود جذب می کند. حتی می توان گفت این منطقه با سایر مناطق مدیترانه ای مثل اسپانیا و ایتالیا برابری می کند.

در هر سال جدید می توانید خیل زیاد توریست ها را در این مکان مشاهده کنید و خرید و تفریح را با رونق بیشتری نظاره کنید.

از اسفند ماه تا فروردین ماه می توانید تعداد زیادی از کارناوالهای یونانی را مشاهده کنید . این کارناوال ها و عید پاک از سنت های قدیمی یونانی هاست. تئاتر و اجرای موسیقی خیابانی هم یکی از کارهایی است که این گروه ها انجام می دهند. این مراسم ها هر ساله تعداد زیادی از علاقمندان به این رسوم را نزد خود جمع می کند.

طبیعت یونان کمی متفاوت است. انواع کوه ها، جنگل ها و سواحل و پارک ها همه گرد هم جمع شده اند تا شما از مسافرتتان لذت ببرید.

حوالی و حاشیه های جزیره آلونیسوس و زاکینتوس می توانید از باغ وحش های دریایی دیدن کنید. مثلا لاک پشت های سر سبز که مخصوص زیست بوم مدیترانه ای است در این مکان مشاهده می شود. برای دوست داران ورزش های آبی هم می توان قایق سواری را پیشنهاد کرد. البته موتور سواری تپه های سر سبز هم دیدن دارد.

 

در میان مناطق مدینرانه ای یونانی ها از فرهنگ غنی تری برخوردار هستند.  بنای مشهور آکرو پولیس در مرکز شهر آتن به عنوان یک بنای تاریخی مشهور قرار گرفته است و برای دیدن سایر چیز های باستانی نیز می توانید از موزه باستان شناسی دیدن کنید. شاید بی نظیر ترین اجسام را در این موزه ببینید که در هیچ کشوری مشاهده نمی کنید. معابد یونانی ها در بنای دلفی قرار دارد که یونسکو آن را یک میراث فرهنگی بشر نام گذاری کرده است.

در جزیره زیبای کرت بنایی به نام کنوسوس وجوئد دارد که نقاشی های روی دیوار آن، بسیار زیبا و مفهومی است.

شهر تاج بنفش لقب آتن است و که مرکز بونان و بزرگترین شهر یونانی هاست. تمدن غربی را از این شهر می دانند.

آتن کلاسیک تاریخی ۳۴۰۰ ساله دارد که بسیار جالب است. این شهر مرکز مهم فلسفه و هنر و آموزش این زمینه ها نام گذاری کرده اند. البته آتن مدرن و امروزی مرکزی سیاسی و فرهنگی و مالی و اقتصادی تبدیل شده و یکی از شهر های آلفای جهان است. معماری های آتن بسیار چشم گیر است و برای هنر دوستان یک محل بسیار مهم به شمار می رود.

آب و هوای آتن نیمه مدیترانه ای است و به دلیل موزه ها و آثار باستانی و دیدنی های طبیعی آن بین مردم دنیا مشهور شده است.

برای اقامت در یونان می توانید از هتل سمیرامیس آتن یونان بهره ببرید. همچنین صومعه ی مقدس سنت باربارا از جاذبه های یونان است که می توانید از آن کلی خاطره جمع کنید و با خود به ایران بیاورید.علاوه بر این یک هتل یونانی به نام هتل Central آتن هم وجود دارد که ایرانی ها از آن استقبال می کنند.