چهارشنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۷

قطب منار دهلی


قطب منار دهلی
قطب منار دهلیReviewed by Zm on Sep 3Rating:

یکی از شهرهایی که آسیایی ها و حتی اروپایی ها برای دیدن بسیار انتخاب می کنند دهلی در هند می باشد! به طور کلی در هند می توان بیشترین موارد از ترین های جاذبه های گردشگری را دید. این بار هم یکی از برترین و کم نظیر ترین جاذبه ها را در نظر گرفته ایم که در موردش تا حدودی صحبت می کنیم. جهت اطلاعات لازم در مورد تور گوا هندوستان با ما در تماس باشید یا روی این مطلب کلیک کنید

قطب منار دهلی

قطب منار یکی از جاذبه های تاریخی و قدیمی در دهلی در هند است که بنا به دلایلی در نمونه خود بی نظیر است! در این مکان شما می توانید بلند ترین بنای آجری دنیا با ارتفاع ۷۵ متر را مشاهده کنید و از دیدن آن هیجان زده شوید! اگر به منارجام افغانستان رفته باشید یا تصویری از آن دیده باشید قطعا متوجه می شوید که قطب منار ارتباط هایی با آن دارد. حقیقت امر این است که این بنا به تقلید از منار جام افغانستان ساخته شده است.

قطب منار دهلی

تعداد طبقات این بنا ۵ تاست که بین هر دو بنا یک کمر بند بسیار زیبا به طور هنرمندانه طراحی شده است. در هر طبقه یک سری کتبیه ها قرار دارد که می توانید در آن تعدادی از آیات قرآن را مشاهده کنید و در کنار آن هم نام تعدادی از پادشاهان نوشته شده است.

قطب منار دهلی

این بنا در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

قطب منار دهلی

پیش از این امکان بالا رفتن از مناره و دیدن داخل مناره آزاد بود اما از آن جا که تعدادی از افراد با سو استفاده و اقدام به خودکشی خاطرات خوبی برای مراقبان این بنا به جا نگذاشته اند، اجازه ورود به مناره ها هم منتفی شده است.

قطب منار دهلی

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


1 + 2 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم