جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹

مراکز خرید کوالالامپورمالزی


درشهر کوالالامپور، پایتخت کشور مالزی، مراکز خرید بزرگ و مشهوری قرارگرفته است. که دربین این مراکز هم مراکزی وجود دارد که کالا را به قیمت مناسب به فروش می رسانند مثل   Petaling Street وBukit Bintang.  ومراکز گران قیمتی مثل فروشگاه KLCC‌ که اجناس مارک دار ازشرکت های معتبر را به فروش می رساند. درادامه به معرفی چند مرکز خرید بزرگ می پردازیم.

مرکزخرید میدولی

این  مرکز خرید مالزی  که درکناربزرگراه فدرال ، بین کوالالامپوروپاتینگ جایا قراردارد، یکی ازبزرگترین مراکز خرید آسیاست. این مجتمع که شامل بازار، بخش اداری و دوهتل است در۵ طبقه و به وسعت ۱٫۷ میلیون فوت مربع ساخته شده است. مهم ترین فروشگاه ها در این مراکز خرید عبارتند از : فروشگاه های زنجیره ای مترو جایا ،فروشگاه زنجیره ای جاسکو و کارفور. همچنین شعبه ای از انواع مراکز تجاری ژاپن، مراکز خرده فروشی مالزی و فروشگاه های زنجیره ای فرانسه در این مرکز تجاری وجود دارد. در این مرکز خرید می توان لباس های مد روز ، تجهیزات الکترونیکی ، کامپیوتر ، کادوها ، یادگاری ها، غذاها و … را از این مرکز تهیه کرد.

midvalley_copy

مرکزخرید سوریا

این مرکز خرید که دربرج دوقلوی پتروناس قرارگرفته است مملو ازشعبه های شرکت های معتبر دنیاست بنابراین برای همه جذابیت دارد.در هرشش طبقه این بازار تنها از شرکتهای معتبری مانند Marks & Spencer، Tiffany & Co، DKNY، Calvin Klein و Polo و برخی از شرکتهای معتبر ژاپنی با نام تجاری Kinokuniya  شعبه هایی یافت می شود.همچنین ارکسترسمفونی مالزی نیز در این مرکز قرار گرفته است. این مرکز شامل محل های مناسبی برای استراحت و نوشیدن یک فنجان قهوه و یا یک شام خوشمزه ، پارکی با منظره های زیبا، فواره ها و استخر کوچک است. این بازار از طریق یک تونل به اکواریوم KLCC و ایستگاه LRT متصل می شود.

suria-klcc

سانوی پیرامید

درورودی اصلی این مرکز مجسمه ی عظیم ابوالهول وجود دارد. درواقع این مرکز خرید ازمعماری مشابه اهرام مصر برخوردار است. درواقع این مرکز شامل  مجموعه متنوعی از فروشگاهها ، رستورانها ، یک سالن بزرگ بولینگ با ۴۸ ردیف پرتاب توپ و زمین اسکی روی یخ می باشد.

david-archuleta-sunway-pyramid-mall

مرکز خرید پاویلیون

یکی از مدرنترین وبزرگترین مراکز خرید شهرکوالالامپور است که در منطقه Bukit Bintang واقع شده و به سبک اروپایی با دیوار های بلند خاکستری ساخته شده است. بسیاری از رستوران ها و کافی شاپ های معروف دنیا درپاویلیون شعبه دارند.

pavilion

مرکز خرید تایمز اسکویر کوالالامپور

بزرگترین مرکزخرید جنوب شرق آسیاست که ۲ میلیون و۳۰۰ هزارمترمربع مساحت دارد. دراین مرکز هم جنس های ارزان قیمت و هم اجناس مارک وجود دارد.این مرکز خرید شامل یک شهربازی است که درطبقه پنجم آن قراردارد.علاوه برخرید ، این مرکز ازجذابیت های تفریحی و سرگرمی نیز برخورداراست.

Multimedia_University_MMU_Alamanda_Putrajaya

 آلاماندو- پوتراچایا

آلاماندا یک مرکز خرید بزرگ است که ازفروشگاه های کارفور، پارکسون ،fos تشکیل شده است . و دارای رستوران ، کافی شاپ و مراکز تفریحی بسیاری است.

genimage

مرکزخرید ایکیا

این مرکز خرید که درمنطقه دامنسرا مهمترین مرکز خرید لوازم خانگی و مبلمان است قرارگرفته است. که درآن همه چیز ازلوازم آشپزخانه گرفته تاوسایل باغبانی وجود دارد. از جمله امتیازاتی که محصولات این فروشگاه دارد می توان به سهولت حمل ونقل وراحتی بازوبسته کردن آن ها اشاره کرد.

blog-ikea-tampines