سه شنبه, ۶ فروردین , ۱۳۹۸

معرفی مریخ ایران در چابهار


معرفی مریخ ایران در چابهار
معرفی مریخ ایران در چابهارReviewed by Zm on Sep 22Rating:

کوه هایی که در چابهار وجود دارد انگار که انعکاسی فضایی از مریخ هستند، در این شهر جالب کوه های جالبی هم هستند که امروز به معرفی آن ها می پردازیم! اگر حدود پنجاه کیلومتر از چابهار دور شوید و به سمت بندر گواتر بروید سمت چپتان پوشیده از کوه هایی است که حالت نقاشی شده دارند و به طوری ماکتی کوچک از مریخ را به نمایش گذاشته اند.

 

معرفی مریخ ایران در چابهار

 

در سمت راست جاده که دریا را مشاهده می کنید می توانید با این کوه ها به زیبایی خلقت پی ببرید! در واقع استان سیستان از این منظره بسیار به خود می بالد و به همین دلیل به عنوان یک جاذبه نام گذاری شده است! هر چند بازدید کنندگان این روزها کمتر شده اند اما باید آن جا را بیشتر برای ایرانیان و حتی توریست های خارجی معرفی کرد.

 

معرفی مریخ ایران در چابهار

 

البته از بی مهری های مسئولین باید بگوییم که این کوه را در فهرست حفاظت محیط زیست ثبت نکرده اند اما برای دوست داران مریخ بسیار اهمیت دارد. این کوه از جنس سنگ های رسوبی است که فرسایش های زمان آن را به این شکل در آورده که دارای تراشه های بسیار زیبایی است!

هرچند در این کوه ها هیچ گونه پوشش گیاهی وجود ندارد اما می توانید از بودن در آن جا لذت ببرید!

 

معرفی مریخ ایران در چابهار

می توان گفت این کوه ها از نمونه های بی نظیری هستند که تا کنون در تاریخ ایران دیده شده اند و اخیرا آن ها را به مریخ شهرت داده اند.

 

معرفی مریخ ایران در چابهار

رنگ کوه طوسی کمرنگ است که البته گرما و حرارت چاشنی آن شده و گاهی برخی از قسمت ها به رنگ قرمز مریخ دیده می شود و این منظره را می توانید در لابلای عکس ها مشاهده کنید.
این کوه از میان جزیره گواتر و چابهار رد می شود و آن ها را به دو قسمت تقسیم کرده که از جمله جذابیت های آن همین مورد است.

 

معرفی مریخ ایران در چابهار

 

شیارهای کوه ارتفاع هایی از ۵ متر تا صد متر را داراست و معلوم است که این سنگ های رسوبی مدت ها در کنار آب بوده چرا که فسیل های آبزیان در آن زیاد دیده می شود. باستان شناسان می گویند عمر این کوه ها حدود ۵ میلیون سال است!

 

معرفی مریخ ایران در چابهار

زمان آبگیر شدن دشت تالاب هایی بوجود می آیند که رنگ سمت دریای آن صورتی رنگ می شود .

 

معرفی مریخ ایران در چابهار

این منطقه از زیباترین و قدیمی ترین محل در سیستان می باشد که جا دارد مسئولین فرهنگی بیشتر به فکر آن باشند و برای رفاه حال گردشگران تدابیری بیندیشند و از طرفی هم با پر بازدید تر شدن این محل، توریست ها اهمیت این محل را برای مسولین ثابت کنند.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


8 × = 48


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم