یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹

مسجد جامع استراسبورگ در فرانسه


مسجد جامع استراسبورگ به عنوان یک جاذبه گردشگری بسیار با عظمت به قطب گردشگری در فرانسه تبدیل شده که روزانه هزاران نفر از توریست ها به دیدن آن می آیند این مسجد در فرانسه قدمت زیادی ندارد و برخی قسمت های آن هنوز هم در دست ساخت است اما به طرز عجیبی مردم را به سمت خود می کشاند. گاردین در این مورد نوشت که مردم که از سراسر دنیا به دیدن این مسجد می آیند سوالات مختلفی نظیر علت مسلمان شدن مردم، علت روزه گرفتن و تاریخ مسلمانان می پرسند و تمام این سوالات را امام جمعه ای از مراکش پاسخگوست.

مسجد جامع استراسبورگ

مسجد استراسبورگ  فرانسه ، بزرگ و زیبا در هفتمین شهر معتبر و معروف فرانسه برپا شده که از معماری لطیفی بهره می برد و از مدت ها گذشته تا کنون با مبلغی بالای ۱۴ میلیون یورو شروع به ساخته شدن کرده است. گویا معمار وسازنده این بنا فردی ایتالیایی است که داخل بنای مسجد را با آیاتی از کلام خدا یعنی قرآن مجید تزیین کرده است.

گنبد ۲۴ متری این بنا بسیار عظمت دارد و دیدن از آن خالی از لطف نیست و اینکه این مسجد هیچ ستونی ندارد.

حدود هزار و پانصد نفر از مردم می توانند در این مسجد در مراسم های متنوع جمع شوند و به زبان های اصلی عربی و فرانسوی به عبادت بپردازند. با توجه به اینکه قسمتی از مردم فرانسه مسلمان هستند گفته می شود که در سال هایی نه چندان دو این بنا به محلی برای گردشگران داخلی و خارجی مسلمان و غیره تبدیل خواهد شد.

مسجد جامع استراسبورگ

فرانسه کشوری است که عمده توریست های آن از هلند و بلژیک  و انگلیس وارد می شوند و به نظر می رسد که این کشور اولین مقصد گردشگری جهان محسوب شود و مشاهده می کنیم که بسیاری از مردم از کشورهای مجاور برای تکمیل صنعت این کشور روانه آن شده اند و نشان از این دارد که توریست ها هم رونق زیادی به این کشور داده اند.

قبل از اینکه به فرانسه مسافرت کنید حتما راهنمای سفر به فرانسه را مطالعه کنید و از جاذبه های دیدنی این کشور نظیر قلعه بویار اطلاع پیدا کنید تا سفری شاد و هدفمند را دنبال کنید.