یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

مسجد حاجی بایرام انکارا


مسجد حاجی بایرام انکارا
مسجد حاجی بایرام انکاراReviewed by Zm on Sep 1Rating:

آنکارا یکی از شهرهای دیدنی در ترکیه است که می توان اقسام مختلف جاذبه های گردشگری را در آن دید. خوشبختانه جاذبه های ترکیه از نظر اسلامی تا حدودی قوی تر از سایر مکان ها است. به عنوان مثال مسجد ها را می توان در زمره برترین جاذبه های این کشور نیمع آسیایی و نیمه اروپایی دانست. مسجد های مشهور ترکیه در سراسر آن وجود دارند اما در آنکارا مهم ترین مسجد شاید مسجد حاجی بایرام باشد.

 

مسجد حاجی بایرام انکارا

مسجد حاجی بایرام یکی از مکان های توریستی و دیدنی و تاریخی شهر آنکارا محسوب می شود که هر سال گردشگران زیادی که به ترکیه و شهر آنکارا مسافرت می کنند برای بازدید از این جاذبه ی توریستی حتما برنامه ای در تور مسافرتی خود قرار می دهند. برای اطلاع از تور آنکارا ۳ شب ویژه تابستان ۹۳ همین الان با ما تماس بگیرید

مسجد حاجی بایرام انکارا

این مسجد در سال ۱۴۲۷-۲۸ توسط معماری سرشناس و ماهر به نام سینان که در قرن ۱۶ زندگی می کرده است، بنا گردید اما در حا ل حاضر مشخصات مسجد با معماری قرن ۱۷ و ۱۸ مطابقت دارد، احتمالا به خاطر تغییراتی که توسط یکی از نوه های حاجی بایرام ولی در سال ۱۷۱۴ داده شد، می باشد.

مسجد حاجی بایرام انکارا

این مکان تاریخی در نزدیکی آرمگاه حاجی بایرام  ولی (بنیان گذار فرقه بایرامی ) که بعنوان صوفی ای سرشناس و برجسته ای در زمان خود  ایشان شناخته می شدند، در محله اولوس و بعد از “معبد آگوستوس” واقع شده است. مقبره این صوفی (حاجی بایرام ولی) در کنار محراب قرار گرفته که نمایانگر مقبره های قرن ۱۵ می باشد . برای سفر به ازمیر می توانید از تور ازمیر ۷ شب ویژه تابستان ۹۳ استفاده کنید

مسجد حاجی بایرام انکارا

از مشخصات وِژه این مکا می توان به دیوارهای مسجد حاجی بایرام که از آجر و قطعات سبز رنگی ساخته شده است نام برد، که در شب با وجود نورپردازی های متعدد، زیبایی آن دو چندان شده و بازدید در شب بسیار لذت بخش تر خواهد بود. امروزه در این مسجد هم مراسم رسمی و هم مراسم غیر رسمی زیادی توسط ساکنین شهر آنکارا انجام می شود .

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


6 × 2 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم