دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷

مسجد سلطان احمد در استانبول ترکیه


مسجد سلطان احمد
مسجد سلطان احمد در استانبول ترکیهReviewed by Zm on May 17Rating:

ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است که خوش بختانه می توانید تعدادی اماکن مذهبی در آن ببینید! شاید بتوان گفت تنها کشور اروپایی است که می توانید آثاری از دین و مذهب را در آن ببینید! به هر حال شما وقتی وارد ترکیه می شوید می توانید تعدادی از آثار تاریخی مربوط به حکومت پادشاهان مختلف نظیر حکومت عثمانی را ببینید و از طرفی هم می توانید به دیدن تفریحگاه ها و جاذبه های طبیعی بروید اما دیدن از مساجد بنام ترکیه هم لطف خاصی دارد.

مسجد سلطان احمد

در این باره امروز سری به مسجد آبی ترکیه یا همام مسجد معروف سلطان احمد می زنیم و کمی این مسجد را مورد بررسی قرار می دهیم. این مسجد از نظر معماری یکی از معروف ترین و منحصر به فرد ترین اماکن و ابنیه هایی است که شما می توانید در تر کیه دیدن کنید. تقارن نقش ها و ظرافت نماها همه چیز را کامل کرده است. در مسجد سلطان احمد می توانید شش مناره بزرگ و زیبا ببینید که باعث شده این مسجد از همه مساجد دوره عثمانی بزرگتر جلوه کند و معروفیت خاصی داشته باشد. کاخ توپ کاپی هم یکی از جمله بناهای تاریخی در استانبول است که باید از آن دیدن کنید

مسجد سلطان احمد

بزرگ بودن بنا ها تنها به فضای خارجی مربوط نمی شود. شما می توانید به داخل مسجد بروید و از نمای آبی داخلی به میزان ده هزار کاشی آبی دیدن کنید. ایزنیک شهری است که این کاشی ها را در آنجا ساخته اند و در حوالی آنتالیا قرار دارد. مسجد آبی در واقع نامش را از رنگ این کاشی ها قرض گرفته است. برای رفتن به این مکان سعی کنید مواد لازم و مورد نیازتان را خریداری کنید که یکی از بهترین مراکز خرید در استانبول مرکز خرید گالریا می باشد.

مسجد سلطان احمد

از طرفی حدود ۲۶۰ پنجره در این مسجد قرار دارد که از شیشه های نقاشی شده و زیبا در آن به کار برده اند. نمازخانه مسجد بسیار با جلال و شکوه است. تنگه بسفر یکی از جاذبه های دیدنی استانبول است که باید حتما از آن دیدن کنید و از مناظر آن لذت ببرید

مسجد سلطان احمد

این مسجد طی  ۷ سال یعنی از سال ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۶ چیزی حدود ده قرن بعد از مسجد ایا صوفیه ساخته شده است. معمار هنرمند مسجد کسی نیست جز فردی بنام محمد که با نام محمت او را می شناختند.

آدرس مسجد سلطان احمد : ترکیه، استانبول، سلطان احمد، میدان ایاصوفیه

مسجد سلطان احمد

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


1 × 6 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم