شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

مسجد شیخ زاید ابوظبی


مسجد شیخ زاید
مسجد شیخ زاید ابوظبیReviewed by Zm on Sep 2Rating:

امارات متحده عربی یکی از کشورهایی است که ۷ منطقه امیر نشین دارد و هرچند مساحت زیادی ندارد بسیاری از جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است که هنوز هم مورد انتخاب بسیاری از مردم است. امروز مسجد شیخ زاید را در نظر گرفته ایم که در نمونه خود کم نظیر است.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد تور دبی ۷ شب ویژه شهریور هم اکنون با ما در تماس باشید

مسجد شیخ زاید

در این مسجد بزرگ می توانید بافت ساختاری متفاوتی را ببینید که از طلا و زیور آلات زیادی تزیین شده است. در مسجد شیخ زاید در امارات می توانید بزرگترین فرش را مشاهده کنید که به طور مخصوص به این مکان اختصاص دارد. این فرش دست باف است و هنرمند بزرگ ایرانی به نام خالقی مسئول این فرش بوده و با همکاری ۱۲۰۰ بافنده آن را ساخته است این فرش که بیش تر از هفت هزار متر مربع اندازه و مساحت دارد وزنی بالغ بر ۴۷ تن دارد که معروف ترین دیدنی در این مکان محسوب می شود. فرصت ویژه ی تور دبی با تابان ویژه شهریور ۹۳ هم اکنون در انتظار شماست! با ما تماس بگیرید!

مسجد شیخ زاید

از نظر بزرگترین ها این فرش تنها عنصر بزرگ این مسجد نیست چرا که لوستر موجود در این مسجد نیز در رسته بزرگترین ها محسوب می شود. این لوستر دارای ابعاد ده در ۱۵ متر می باشد و از طرفی با کریستال معروف در این صنعت ساخته شده و در نمونه خود بی نظیر است.

مسجد شیخ زاید

گنبد این مسجد از خارج ۸۵ متر و از داخل ۷۰ متر ارتفاع دارد که هیبت خاصی بدان داده است.

به طور کلی این مسجد در کتاب گینتس در بین لیست رکورد دار ها موجود می باشد.

مسجد شیخ زاید

تعداد گل دسته های این مسجد ۴ تا ذکر کرده اند که شما می توانید از ارتفاع ۱۰۰ متری آن لذت ببرید. در تمامی این ستون ها از ۲۸ نوع سنگ مرمر برای ساختن استفاده کرده اند که بسیار زیباست. سال ۲۰۰۷ میلادی در ماه مبارک رمضان این مسجد بازگشایی شد

مسجد شیخ زاید

جالب است که در امارات حتی نا مسلمان ها هم اجازه ورود به این مسجد را دارند.

مسجد شیخ زاید

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


× 1 = 9برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم