شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

مسجد فاتح استانبول


مسجد فاتح استانبولReviewed by Zm on Sep 8Rating:

اگر تاریخ استانبول را دنبال کرده باشید متوجه خواهید شد که سلطان محمد کسی است که نام وی را به عنوان فاتح استانبول ثبت کرده اند. بعد از فتح استانبول اولین مسجدی که امپراطوری مربوطه ساخته این مسجد است که به خاطر فتح استانبول به نام این سلطان یعنی سلطان محمد ثبت شده است.

 

مسجد فاتح استانبول

در فاصله سال های ۱۴۷۰ و ۱۴۶۳ یعنی به مدت ۷ سال این مسجد بزرگ ساخته شده است . برای ساخت این مسجد بالاترین تپه در استانبول را یافته اند، و بر بالای آن مسجد را ساخته اند.

در واقع در این محل قبل از ساخت مسجد فاتح یک کلیسا و مدفن کنستانتین بوده است.

مسجد فاتح استانبول

جالب است برای دیدن از این مسجد می توانید سایر جاذبه های استانبول مثل موزه ها ساختمان های خیریه و مدرسه و حمام و آسایشگاه معروف استانبول و … را هم مشاهده کنید.

در واقع انتخاب این مسجد برای دیدار، می تواند انتخاب پر باری باشد چرا که جمیع جاذبه های این محل، همه فرصتی برای بازدید شما می باشند.

مسجد فاتح استانبول

البته این مسجد تا سال ۱۷۶۶ و قبل از زلزله برپا بود و بعد از این زلزله این ساختمان مسجد دوباره بازسازی شد همچنین نمای اصلی کنونی هم مربوط به آتش سوزی بعد از ۱۷۸۲ است. در واقع می توان گفت این مسجد رویداد های زیادی را پشت سر گذاشته اند.

مسجد فاتح استانبول

می توان گفت در زمان عبدالحمید اول بود که این مسجد از اول ساخته شد و نقشه آن با نقشه قبلی متفاوت است.

از مسجد اصلی تنها حیاط و دروازه ورودی باقی مانده که یاد آور زمان سلطان محمد است.

مسجد فاتح استانبول

در پشت مسجد می توانید مزار سلطان محمد و همسرش قرار دارد. نام همسر وی را گلبهار ثبت کرده اند. برای اطلاع از جزییات تور استانبول ویژه تابستان ۹۳ با ما در تماس باشید

در روز یکشنبه مردم استانبول برای تفریح به این محل می آیند، و در روزهای چهارشنبه هم محل پر از بازارهای موقتی است که در محل دایر است.

مسجد فاتح استانبول

آدرس: ترکیه، استانبول، منطقه غربی، فوزی پاشا جادسی

مسجد فاتح استانبول

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


5 − = 4برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم