یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

معرفی معبد وات رونگ خون در تایلند


معبد وات رونگ خون
معرفی معبد وات رونگ خون در تایلندReviewed by Zm on Oct 22Rating:

زمانی که می خواستیم به دنبال زیباترین معابد دنیا برای نوشتن در این پایگاه باشیم، به تعداد زیادی معبد برخورد کردیم که هر کدام ویژگی خاص خود را داشتند اما در این معابد یک گزینه مشترک به چشم می خورد و آن هم استفاده از رنگ خاص سراسری، یا جنس مواد سازنده کاملا مشابه و یک دست بود که معابد بزرگ دنیا را خاص کرده بود. در میان همه معابد معبد وات رونگ خون چیز دیگری است!

 معبد وات رونگ خون

شاید این معبد از مناظر آنچنان سر سبزی که اطراف سایر معابد هست، بهره ای نبرده باشد اما عکس آن به شما احساس خوب یک روز برفی را می دهد! به همین منظور تصمیم داریم امروز آن را برای شما معرفی کنیم تا بتواند یک  راهنمای گردشگری تایلند برای شما باشد.

 معبد وات رونگ خون

معبد وات رونگ خون در چیانگ رای ساخته شده است و سال ها است که توسط چیره دست ترین معماران و طراحان در تایلند در حال ساخت است! این معبد دارای نمای بسیار زیبای سفید و شیشه ای است که آن را در تمام دنیا خاص کرده است!

 معبد وات رونگ خون

حتی شیشه های بکار رفته در ساختمان این بنا، سفید هستند و انتخاب این رنگ برای سازندگان و مردم محل بی مورد نبوده است.

 معبد وات رونگ خون

اگر در کنار بودایی ها باشید خواهید شنید که رنگ سفید برای آن ها ارزش و اهمیت و حرمت خاصی دارد! چرا که نماد پاکی و عقلانیت است! هم اکنون که در سال ۲۰۱۴ هستیم این معبد سال ۱۷ ام ساخت خود را سپری می کند

 معبد وات رونگ خون

با اینکه هنوز برنامه ساخت این معبد بزرگ و سفید به اتمام نرسیده است، به دلیل تنوع و تفاوت آن با سایر معابد، و البته قدمت ساخت آن، مردم بسیاری به دیدن آن می روند و منتظر این هستند که این معبد بالخره روزی به اتمام رسد.

 معبد وات رونگ خون

 معبد وات رونگ خون

معماری های بسیار زیبای این معبد واقعا چشم نوازند و نشان از هنر مردم این محل دارد. اما اگر به دقت نگاه کنید متوجه می شوید که معماری و طرح آن شبیه به شعله های آتش است و این بسیار جذاب تر می شد اگر به رنگ اشعه های خورشید طراحی می شد!

 معبد وات رونگ خون

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


8 − = 6


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم