شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۸

معرفی جاذبه ی دیدنی پیازا سان مارکو در ایتالیا


معرفی جاذبه ی دیدنی پيازا سان ماركو در ایتالیاReviewed by Zm on Jan 25Rating:

روز خوش دوستان عزیز. ایتالیا کشور نام آشنایی است که در بین کشور های اروپایی گردشگران خاص  خود را دارد و ایرانی ها نیز در این میان زیاد به چشم می خورند. شهر ونیز این کشور بیش از خود ایتالیا بر روی زبان هاست. اگر در لیست کشورهای مورد نظر خود برای تفریح به ایتالیا فکر کرده اید خوب است برخی جاهای زیبای آن را ببینید و در ذهن بسپارید. جاذبه ای که امروز معرفی خواهیم کرد پیازا سان مارکو نام دارد که بنایی بسیار شکوهمند است. عموما در کشور های اروپایی بیشتر جاذبه ها به صورت بنا ها می باشند که دیدن آن ها خالی از لطف نیست. با هم در مورد پیازا سان مارکو می خوانیم.

piazza-san-marco-venice2

پیازا سان مارکو در انگیسی به میدان نشان مقدس شناخته می شود ، میدان اصلی ونیز در ایتالیا می باشد.نشانه ای که اغلب به ناپلئون اختصاص داده شده که پیازا سان مارکو را اتاق رسم کشی اروپا می نامند . این یکی از معدود مکانهای  بزرگ  در اروپا است که صداهای انسان بر سایر صداها غالب است و این نشان از استقبال مردم از آن است.  که به آبراه های ونیز محدود می گزدد.پیازا تنها در این قسمت ونیز معنا دارد ، سایر قسمت ها بدون توجه به اندازه ی آنها به عنوان کامپی خوانده می شود.

007
این مکان برای مهاجران و عکاسان و مردم و مسافران بسیار بسیار دل انگیز و دوست داشتنی است.
پیازا در قرن ۹ به عنوان یک ناحیه ی کوچک در جلوی قصر سلطنتی اصلی استی مارک بوده است . بعد ها  به اندازه ی کنونی اش گسترش یافت و در سال ۱۱۷۷ به صورت کنونی در آمد در هنگامی که ریوباتاریو که آن را به محدود کرده بود و لنگرگاهی که کاخ داگ  را از میدان جدا کرده بود در آن قرار گرفتند .

1259

بخاطر جلسه جدید پاپ الکساندر سوم و امپراطور فردریک باباروسا این بنا مجددا تنظیم شد. از قدیم الایام پیازا مرکز ونیز بوده است . تمام ادارات مهم ایالت وینیتیان در این مکان بوده است. همچنین در قرن ۱۹ هم مکان اسقف ها بوده است. در ادامه خوب است بدانید در گذشته بسیاری از جشنواره ها در این مکان برگزار می شده و هم اکنون از هم استقبال خوبی برخوردار است .

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


8 × = 48


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم