دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹

معرفی دو جاذبه ی اندونزی و جاکارتا!


در میان تمام شهرهایی که تا کنون به عنوان جاذبه گردشگری از آن ها یاد می شود می توان در هر کدام جاذبه هایی یافت که در سایرین به هیچ عنوان یافت نمی شود، هر شهری قطعا حال و هوای خاص خود را دارد و به طریقی در ذهن افراد می ماند. این مقاله در مورد دوتا از جاذبه های اندونزی است که حتما به کارتان می آید. بسیاری از افراد تا نام اندونزی را می شنوند به یاد زلزله ها و سیل ها و طوفان های آن می افتند اما حقیقتا این مکان دیدنی های بسیاری دارد که ما در این جا فقط دو مورد آن را معرفی می کنیم.

معبد لوط  :

معبد لوط تشکیل شده از یک سنگ خاموش در جزیره بالی در اندونزی است. این محل به نام معبد لوط معروف است که توریست ها و مخصوصاً عکاسان زیادی را به سمت خود می کشاند . معبد لوط به زبان بالیایی یعنی سرزمین ، که مکانی است در Tabanan (اداره‌ یا محل‌ کار یا حکومت‌ نایب‌ السلطنه‌ ) حدود ۲۰ کیلومتری Denpasar (پایتخت بالی) . هر روز این تخت سنگ نشسته در ساحل بر اثر جزر و مد به درون اقیانوس می رود و دوباره در ساحل اقیانوس پدیدار می شود ، که گردشگران در صورتی که آب اقیانوس پایین باشد می توانند به درون این معبد هم بروند . . این معبد یکی از معابد هفت دریا در اطراف سواحل زیبای بالی است، و هر یک از معابد هفت دریا بعد از تأسیس شدن در امتداد سواحل جنوب غربی قرار دارند. بالیایی ها اعتقاد دارند که مار دریا ، مار غول پیکری است که نگهبان معبد است و  ارواح مزاحمت آمیز را دور می کند و از معبد محافظت می کند. گردشگران بعد از گذشتن از یک بازار پوشاک و سوغاتی های بالیایی ها به این معبد می رسند.

پارک جنگلی میمون ها :

پارک جنگلی بالی در شهر Ubud در جزیره بالی قرار دارد. در سال ۱۹۸۶ تنها ۸۰۰ نفر در ماه برای بازدید از این جنگل می آمدند که اکنون این عدد به ۱۰۰۰۰ نفر در ماه رسید است. این پارک در بنیاد گردشگری جهانی به رسمیت شناخته شده است . هدف اصلی مسئولین پارک آموزش به عموم مردم برای حفظ طبیعت و جنگل ها و حیواناتی (مخصوصا میمون ها) است که در این محیط ها زندگی می کنند Macaques در سراسر جنوب شرقی آسیا زندگی می کنند و به وفور یافت می شوند.هم اکنون تعدادی کمتر از ۵۰۰ تا از این دراز دم ها در این مکان زندگی می کنند. البته از نوع Macaques ، کوتاه دم آن هم یافت می شوند که بسیار شبیه انسان است و بر خلاف دراز دم ها که فقط در جنگل ها زندگی می کنند ، کوتاه دم ها در روستاها و مزارع برنج هم یافت می شوند.اگرچه میمون ها بسیار فضول و پر رو به نظر می رسند اما حیواناتی بسیار باهوش، عاطفی و دوست داشتنی هستند. برای آن دسته از گردشگرانی که با خردسالان خود به بالی آمده اند بازدید از این جنگل توصیه می شود. البته ناگفته نماند، به هنگام بازدید از جنگل میمون ها  مراقب اقلام زینتی و ارزشمند خود باشید تا مورد سرقت این میمون ها واقع نشوید چرا که  میمون ها علاقه وافری به قاپیدن این اشیاء داشته و در صورت از دست دادن هر یک از این اشیاء بدست آوردن دوباره ی آن بعید به نظر می رسد.

این دو مکان از زیباترین جاهای این شهر هستند که می توانید در کنار بومیان محل به دیدن آن بپردازید و از آن لذت ببرید. در ادامه پست های بعدی به معرفی سایر دیدنی های حیات وحش و طبیعت و دیدنی های سنتی این شهر ها می پردازیم تا بتوانید برای یک سفر دلنشین و جذاب برنامه ریزی های عالی داشته باشید.