جمعه, ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹

معرفی مرکز خرید دهلی نو


خصوصیت همه ایرانیان است که با رفتن به سفر بیش از هر چیز به فکر خرید کردن و گرفتن سوغاتی ها، یادگاری یا محصولات مرسوم شهر مورد نظر هستند . به همین دلیل برای اینکه برای مسافران هند و دهلی نو بتوان یک خرید خوب را پیش بینی کرد تصمیم گرفتیم که امروز از دهلی نو و فروشگاه های آن یا بهتر بگوییم مرکز خرید دهلی نو اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بدون اتلاف وقت به سمت مرکز خرید دهلی نو می رویم تا بتوانیم کمی از این فروشگاه ها را برای شما با نوشته ها به تصویر کشیم. با ما همراه باشید

 

دهلی در طول تاریخ مهمترین مرکز تجاری و تبادل کالا در کل کشور هند بوده است. نام برخی از مکان های خرید و تجاری دهلی نیز ریشه در همین پیشینه تاریخی دارد.
نام هایی مانند شیخ سارای (Sheikh Sarai) و یوسف سارای (Yusuf Sarai) .
امروزه این شهر تجاری پر است از مراکز تجاری و فروش کالا و مغازه های کوچکی که در کل شهر پخش شده است. اجناس مهمی مانند جواهرات ، فرش و انواع زیرانداز، روسری های رنگارنگ ، سنگ های با ارزش و لباس های ابریشمی و نقره ای در این شهر خرید و فروش می شوند.
از مراکز مهم و ناحیه های خرید می توان به باغ کارول (Karol Bagh) ، کوناوت (Connaught) و چندنی چوک (Chandni Chowk) را نام برد.
خیابان بابا خاراک (Baba Kharak) که در نزدیکی پارلمان هند واقع شده است نیز یکی از مهترین مراکز فروش لباس ها و روسری های هندی است.
مرکز خرید بهشت نیز (Delhi is a shoppers’ paradise) نیز یکی دیگر از مراکز مهم خرید کالا در دهلی است که لباس هایی ساده و سنتی را زیر نظر بزرگترین طراحان با قیمتی مناسب به مردم عرضه می کنند.
روستای حوض خاص (Hauz Khas Village) که در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی شهر قرار دارد نیز یکی دیگر از مراکز مهم خرید جواهرات و اجناس با ارزش است.
مجتمع خرید سانتوشی (Santushi) که در کنار هتل های مهم دهلی قرار دارد نیز یکی دیگر از مراکز بزرگ و قابل توجه دهلی است. در این مرکز خرید بهترین لباس هایی که نخ های آن به وسیله دست ریسیده شده است به مشتریان عرضه می شود. در برخی از مراکز خرید سنتی دهلی حجم زیاد لباس های های آویخته شده بر در مغازه های به حدی است که مشتریان به سختی می توانند آسمان را ببینند. تمامی مراکز یاد شده بافت سنتی و قدیمی شهر دهلی را در خود به یادگار گذاشته است و هر بازدیدکننده ای را مجذوب خود می کند.
باغ کارول (Karol Bagh) مهمترین مرکز خرید در حوض خاص (Hauz Khas) است.
یکی دیگر از مراکز تجاری شهر دهلی مرکز دیلی هت(Dilli Haat) است. این مرکز که ظاهری مانند بازار دارد و در تمامی روزهای هفته باز می باشد. در این مکان می توان انواع پارچه ها و لباس ها و روسری های محلی هند را خرید. خریدی که تجربه ای هنری را برای گردشگر به ارمغان خواهد آورد.
از دیگر مراکز خرید در دهلی می توان به بازار سدر (Sadar) اشاره کرد. مکانی پرانرژی و پویا که بزرگترین ناحیه تجاری دهلی است. تمامی اجناس مورد احتیاج گردشگران در آن موجود است و خود به ناحیه های بسیار متنوع و گسترده ای تقسیم می شود. (chehoteli.com)

مرکز خرید دهلی نو را در حد توان برای شما معرفی کردیم. در واقع شما می توانید از کلیه مغازه ها و فروشگاه ها جنس تهیه کنید ولی این مراکز از مشهورترین و معتبر ترین و قدیمی ترین مرکز هایی هستند که در هند می توانید از نظر تنوع جنس روی آن ها حساب کنید. شور و شوق خریداران در این مراکز واقعا دیدنی است چرا که با چیزهایی عجیب روبرو می شوند که واقعا دیدن دارد.