یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹

موزه عجمان امارات


موزه عجمان یکی از جاذبه های گردشگری بسیار پر بازدید در امارات است. این موزه بخشی از امارت معروف عجمان است که در واقع زیر مجموعه ای از این امارت محسوب می شود. تعداد گردشگران سالیانه ی این موزه را نمی توان شمرد! و این یعنی موزه حرف هایی برای گفتن دارد. بازدید کنندگان ساکنان داخلی و خارجی امارات هستند. برای اطلاعات از تور دبی ۷ شب ویژه شهریور با ما تماس بگیرید

موزه عجمان امارات

این موزه در مرکز شهر عجمان در امارات واقع شده که محل دایر شدن آن قلعه معروفی به نام قلعه الحصن است.  این بنای بسیار با عظت در سال ۱۷۷۵ میلادی ساخته شده است و از همان موقع مورد استقبال هنر دوستان و تاریخ دوستان بوده است. البته موزه ی موجود در قلعه مدت ها بعد ساخته شده که سال تاسیس آن را ۱۹۸۷ میلادی دانسته اند. حدود ۴ سال پس از ساخت آن مقامات دولتی این محل موزه را در سال ۱۹۹۱ افتتاح کرده اند.

موزه عجمان امارات

برای لیست کردن دیدنی های عجمان قطعا اول از هر چیز نام این موزه نوشته می شود و این یعنی توریست های عجمان در امارات باید حتما آن جا را ببینند.

این موزه متفاوت است چرا که در آن به طور کاملا لایو و زنده سبک زندگی مردم قدیم در این منطقه و به طور کلی امارات را به تصویر کشیده اند. بسیاری از آثار قدیمی و سنگ نوشته ها هم در این موزه برای دیدن قرار داده اند این آثار تاریخی از کوه های مهمی مثل مصفوت وو مزیرع اورده شده اند.

موزه عجمان امارات

ظروف سفالی زیادی هم برای نمایش قرار داده اند

تصاویری از خانه حکمای پیشین، هدایای یادبودی به آن ها مدال ها و خطوط و صحیفه های تاریخی زیادی برای دیدن قرار داده اند.

موزه عجمان امارات

این موزه محل دارو شناسی جالبی هم هست چرا که در قسمتی از موزه دارو های سنتی بسیاری برای نمایش قرار داده اند که می توان از افراد مرتبط خواص و محل تهیه آن ها را پرسید و برای مصرف خریداری کرد.