دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹

موزه هنرهای اسلامی ترکیه


یکی از جاذبه هایی که علت محبوبیت آن ها این است که شما می توانید مجموعه ای از دیدنی ها را در آن ببینید موزه ها هستند که در هر شهر توریستی دست کم یکی از آن ها می توانید ببینید. موزه هنرهای اسلامی هم یکی از موزه هایی است که در ترکیه بنا شده تا شما بتوانید تعدادی از عناصر دیدنی را در این مکان مورد مشاهده قرار دهید.

 

 

در مورد توضیح این پارک باید بدانید که ابراهیم پاشا، از ندیمان و همنشینا سلیمان بود که در گذشته ها و دوران کودکی اش به خانه داری امپراطوری فروخته شد. او در کاخ توپ کاپی پیام رسان کاخ بود. سلیمان در این مکان با وی دوستی کرد و چون سلیمان پادشاه شد دوست خود را به عنوان صدر اعظم برگزید.

 

قصر دیدنی را قبل از اینکه خواهر پادشاه با وی ازدواج کند به وی داده شد و به نام او ثبت شد. یعنی این پسرک اسیر هم اکنون هم داماد پادشاه است و هم دارای قصری بزرگ و هم صدر اعظم!  متاسفانه این دوستی زمان زیادی به طول نمی انجامد و موجب می شود که با تحریک همسر شاه، او را به قتل برسانند.

 

رکسانا همسر شاه عامل قتل وی بود. موزه را وزیر اعظم در سال ۱۵۲۴ ساخت. از این موزه و کاخ به عنوان بزرگترین مرکز دیدنی و بنای تاریخی امپراطوری عثمانی یاد می کنند. در این موزه می توانید دیدنی هایی را از قرن هشتم تا ۱۹ میلادی یعنی چیزی حدود ۱۰۰۰ سال مشاهده کنید. اگر می خواهید یکی از دیدنی های ترکیه که کنار ساحل است هم تجربه کنید پارک ملی دلتای آیدین در ترکیه برای شما تدارک دیده شده است.

 

یکی از بخش هایی که در این مرکز بسیار طرفدار دارد دست نوشته ها و خوشنویسی هایی است که شما می توانید آن ها را مشاهده کنید. در واقع این مکان برای مردم بسیار اهمیت دارد و از آن دیدن می کنند.

 

در آخرین اتاق از طبقه ۱ که بزرگترین تالار محسوب می شود می توانید رحل هایی از قرآن را مشاهده کنید. انواع نقاشی ها و مینیاتورهای ترکیه ای و حتی فرش های دست بافت و بسیار قدیمی از دیگر دیدنی های این موزه زیباست.

 

علاوه بر این می توانید انواع و اقسام دیدنی های دیگری نیز در این مکان مشاهده کنید که در جنس و طرح و رنگ متفاوتی هستند و به عنوان اشیای دیدنی محسوب می شوند.