یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹

۳ مکان تاریخی با شکوه ترکیه را هرگز از دست ندهید


جاذبه های دیدنی هر شهر یا کشور شاید از نظر شما مفهومی خاص داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است شما بخواهید که به دیدن جاذبه های شهری ترکیه  بروید و آن را تنها در موزه ها جستجو کنید. یا اصلا شما جاذبه ها را فقط، در طبیعت و پارک ها و باغ ها ببینید اما قطعا تاریخ دوستان و افرادی که عاشق فرهنگ های بومی خاص هستند قطعا به ابنیه های تاریخی بسیار اهمیت می دهند و شاید جز این چیزی را به عنوان جاذبه ندانند. امروز می خواهیم به معرفی سه دسته از جاذبه های تاریخی ترکیه بپردازیم تا شما بتوانید برای سفر به ترکیه لیستتان را بلند بالاتر تنظیم کنید. با ما باشید

غار زیبا و با شکوه کاراجا

 

غار کاراجا

شاید غارها را با حالتی مخوف، با صدای چیک چیک آب، یا خلاصه اینکه با وجود نهرهایی در آن که هر لحظه چند خفاش از آن بیرون می شود فرض کنید اما غار کاراجا چیز دیگری است.

اگر چه در این غار حیاتی وجود ندارد اما می توان دید که سنگواره ها حاصل از نشت و قطره های آب در آن شکل پیدا کرده است.

این غار هوایی جالب دارد که می توان گفت تقریبا در ابتدا مرطوب معمولی است و هر چه بیشتر به داخل غار وارد می شوید رطوبت غار بیشتر و بیشتر می شود.

 

برج گالاتا

اگر میدان تقسیم ترکیه را دیده باشید یک نماد بسیار با عظمت که نماد ترکیه است را در آن مشاهده خواهید کرد که چیزی جز برج گالاتا نیست.

این برج که اکنون ۹ طبقه دارد و دارای ارتفاع ۶۲ متر است. این برج دست ساز سال ۱۳۴۸ میلادی است که تنها به دلیل جلوگیری از هجوم به این منطقه ساخته شده است.

هیچ کس باور نمی کرد که این مکان به جاذبه ای توریستی تبدیل شود اما هم اکنون سال ها بسیاری از گردشگران از آن دیدن می کنند.

برج گالاتا ترکیه

جالب اینکه مغازه های صنایع دستی به آن رونق بیشتری داده اند. در باز سازی اخیر این برج برای ۷ طبقه اول آسانسور گذاشته شده و طبقه ۷ و ۸ هم اکنون به عنوان رستوران و کلوپ های شادی شب مورد استفاده قرار می گیرد.

حتی صبح و عصر هم می توانید قهوه ترکی را در این رستوران بنوشید. این برج دایره ای است و اگر بر بالای آن بایستید کل ترکیه زیر پای شما قرار دارد. در ضمن طبقه ۵ ام محلی برای توپخانه است.

کاخ دولما باغچه

 

شاید دولما باغچه را با نام سرای دولما باغچه شنیده باشید. این کاخ که در کنار مسجدی به همین نام قرار دارد در واقع در قرن ۱۹ توسط عثمانی ها بنا شده است. زمین اصلی این کاخ ۱۱۰ هزار متر مربع است که خود کاخ حدود ۴۵ هزار متر مربع مساحت دارد. این کاخ در ترکیه ی اروپایی کنار تنگه بسفر واقع شده و بیشتر به اروپا تمایل دارد.

کاخ دولما باغچه

این کاخ در قرن ۱۹ و بیست محل امور اداری عثمانی ها بوده است. جاذبه این مکان سالنی بسیار بزرگ است که قطعا به هدف خاصی طراحی شده است.

از طرفی این مکان ۵۰ ستون دارد که یک چلچراغ با ۷۵۰ لامپ و با حدود وزن ۵ و نیم تن در آن نصب شده که می گویند ملکه ویکتوریا آن را به ترکیه هدیه داده است. این کاخ از زیبایی های ترکیه و مرکز مهم گردشگری محسوب می شود.

این سه مکان از زیبایی ها و جاذبه ها و مراکز مهمی هستند که در ترکیه مورد استقبال مسافران و توریست های زیادی است که توصیه می کنیم شما هم از آن دیدن کنید.