سه شنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۷

معرفی نارین قلعه در تفلیس


نارین قلعه
معرفی نارین قلعه در تفلیس Reviewed by Zm on May 1Rating:

گرجستانی ها به این قلعه که نارین قلعه نان دارد ناری کالا می گویند و البته چند بار تغییر نام پیدا کرده به طوری که در قدیم تر نام آن گرجی شوریس نامیده شده بوده است. می گویند این قلعه در سده ۴ میلادی توسط ایرانی ها ساخته شده است.

نارین قلعه

برترین و مهمترین پایگاه پدافندی تفلیس این مکان بوده است و تمام فرمانروایان در این محل به جمع می شده اند و مقر بسیار امنیتی و مهمی بوده است

البته فرمانروایان ایرانی و ترکی و گرجستانی هرکدام نشانی در این بخش دارند. البته بنا و شالوده این بنا به دستان امیران عربی بنا شده است و در سال ۱۸۲۷ به دلیل یک انفجار بزرگ از وسایل جنگی و نظامی بنای داخلی کمی تخریب شد ولی در سال ۱۹۰۰ دوباره اقدام به ساختن آن کردند. در خیابانی که یک کلیسای جامع ارمنی در آن قرار دارد می توانید بهترین راه رسیدن به این مکان را در اختیار داشته باشید.این کلیسا سنت جورج نام دارد. بعد از گذشتن از مطبخ و حمام و مسجد می توانید قلعه را مشاهده کنید.

نارین قلعه

این قلعه هم چشم انداز زیبایی برای شهر تفلیس ایجاد کرده و هم اینکه، یک مکان دیدنی و توریستی در این شهر شده است. گرجستان جاذبه های منحصر به فردی دارد به عنوان مثال آکواریوم باتومی یکی از دیدنی هایی است که باید حتما آن را ببینید.

نارین قلعه

این بنا دارای یک تندیس بیست متری آلومینیمی است که در هر جای تفلیس که بایستید می توانید آن را به وضوح ببینید. این تندیس یک زن است که کاسه و شمشیر به دست دارد. در واقع بیانگر آن است که کاسه برای پذیرایی از کسانی اسن که وارد تفلیس شده و شمشیر برای جنگ با کسانی است که به جنگ تفلیس می آیند.

نارین قلعه

در اطراف سه کوه و یک رود و چشمه باصفا است که محیط را برای سفرمسافران بسیار مناسب کرده است.

به نظر می رسد این مکان که آثاری هم از ایرانی ها به خود گرفته، بتواند از نظر آب و هوا و مناظر اطراف یک روز خوب را برای شما رقم بزند و بتوانید با توجه به ویژگی های تاریخی قلعه خاطراتی خوب برای خود بسازید.

نارین قلعه

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


× 3 = 21


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم