پنج شنبه, ۲۹ فروردین , ۱۳۹۸

هوا هین تایلند


هوا هین تایلندReviewed by Fy on Feb 28Rating:

شهر ساحلی هواهین که درفاصله سه ساعتی بانکوک پایتخت تایلند قرارگرفته است. دارای جذابیت های بسیار زیبا وعاشقانه ای است. این شهر که سنتی ترین و قدیمی ترین استراحتگاه تایلند است درجنوب تایلند و ۲۶۰ کیلومتری بانکوک واقع شده و محل استراحتگاه های سلطنتی نیز می باشد. این شهرکه درواقع یک دهکده ماهیگیری آرام است، در حدود ۱۰۰ سال پیش توسط خانواده سلطنتی که برای گذراندن تعطیلات به آنجا می رفتند به مردم معرفی شد. درهواهین می توان از امکانات مدرن درکنار امکانات سنتی استفاده کرد. یکی از پادشاه های تایلند در۱۹۲۰ میلادی جذب هواهین شد و دراین منطقه یک قصر سلطنتی بنا کرد. درسال ۱۹۸۰ بازسازی هتل راه آهن هواهین توسط گروه هتل سازی سوفتیل فرانسه باعث شد توجه جهانیان به هواهین جلب شده و امروزه اکثر رستوران های بزرگ و زنجیره ای درآن حضور داشته باشند.

50-31

ازجمله جاذبه های دیدنی این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ایستگاه راه آهن هواهین تایلند

این ایستگاه قدیمی که در زمان پادشاهی رام چهارم ساخته شد درفاصله یک ساعتی شهربانکوک قرارگرفته است. این ساختمان به سبک معماری تایلندی و رنگ آمیزی زیبا ساخته شده است.

554

بازارشبانه هواهین

این بازار شبانه که هر شب از ساعت ۱۸:۳۰ شروع به فعالیت می کند دردل شهرهواهین قرارگرفته است. تمامی مایحتاج گردشگران از پوشاک وصنایع دستی گرفته تا موادغذایی را تامین می کند. دوستداران غذاهای دریایی می توانند غذای موردعلاقه خود را در این بازاربیابند.

hin3

پارک سنتورینی

این پارک درواقع ترکیبی از یک پارک تفریحی ، رستوران های مختلف ومغازه های متنوع و بارهای زیادی است که شامل ساختمان های کلاسیک ورنگارنگ ومسیرهای سنگ فرش شده است.

park

 بازارجیرجیرک

به دلیل این که این بازار درفضای بازی قرارگرفته که صدای جیرجیرک به وفور به گوش می رسد این اسم برروی آن گذاشته شده است. انواع صنایع دستی در این بازار رو باز به فروش می رسد و مکانی بسیار خوب برای خرید یک یادگاری از تایلند است.

thumb

دهکده خرید پلارن وات

این دهکده که در نزدیک کاخ کلای کانگ وون قرارگرفته است بدلیل داشتن ساختمانهای چوبی قهوه ای رنگ که تعداد زیادی مغازه ومهمان پذیر ورستوران درآن قرارداردیکی از زیباترین بخش های هواهین است. این دهکده هر روز از ساعت ۱۰ باز است.

 558

کاخ سلطنتی ماراکوتای یاوان

این کاخ که به دستور پادشاه رام ششم و توسط یک معمار ایتالیایی ساخته شده است. دارای ایوان های بسیار زیبا و مشبک با پوششی از ساچ طلایی است.

 559

معبد هوای مونگ کول خائو تاکیب

این معبد درواقع خانه ی بزرگترین مجسمه ی بودا در دنیاست که توسط ملکه سیریکیت راه اندازی شده است. محیطی شبیه به پارک دارد و بودایی ها معتقدند که این مجسمه قدرتی افسانه ای دارد.

560

خائوتاکیب

این کوه بزرگترین جاذبه ی گردشگری شهرهواهین است که دردل آن یک معبد وجود داردکه گردشگران پس از طی کردن مسیری کوهستانی به معبدی رنگارنگ دردل طبیعت سرسبز این کوهستان می رسند.

khao-takiab

پارک ملی سام روی یوت

این پارک که دارای طبیعت بسیارزیبایی است گونه های مختلف جانوری از جمله گوزن و بزکوهی را درخود جای داده است. ازجمله جاذبه های دیدنی این پارک می توان تالاب ها، غارها و حیات وحش آن  را نام برد.

sam-roi-yot-national-park-49930

پارک ملی کائنگ گراچان

این پارک که بزرگترین پارک ملی تایلند است ۲۹۱۵ کیلومترمربع وسعت دارد که درنزدیکی شهرهواهین و درمنطقه ی پتچابوری قراردارد. ازجاذبه های این پارک می توان به  جنگل های زیبا ، آبشار، دریاچه ها و غارها اشاره کرد. یکی دیگراززیبایی های این پارک داشتن انواع پرندگان زیبا ونادراست.

212116bird-watching-thailand

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


− 5 = 2


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم