پنج شنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۷

ونیز شهر روی آب


ونیز شهر روی آبReviewed by Fy on Mar 2Rating:

شهر ونیز که درشمال ایتالیا و درمیان دریای آدریاتیک قرارگرفته است.  متشکل از جزیره های کوچکی است که بوسیله ی کانال ها به یکدیگر متصل شده اند ورفت وآمدها دراین شهر بوسیله ی قایق صورت می گیرد. ونیز به شهرکانال های آبی ،شهررویاها ، شهربالماسکه و.. معروف است. که همه ساله گردشگران زیادی ازآن دیدن می کنند. خیلی از قسمت های این شهر درآب غوطه ورند بنابراین ونیز واقعا شهر روی آب است. درکانال های اصلی این شهرقایق های مسافربری بزرگ همانند مترو واتوبوس های شهری ایستگاه به ایستگاه مردم را جابجا می کنند. ونیز تنها شهردر تور اروپا است که درآن اتومبیل وجود ندارد و بنابراین مکان مناسبی برای افرادی است که به آرامش احتیاج دارند.

best_venice_photos_2

یکی از نمادهای شهر ونیز قایق های مخصوص و سنتی آن است. این قایق ها که به نام گوندولا معروف اند درمراسم عروسی گرفته تا عزا ازآن ها استفاده می شود. این شهر پر از کوچه پس کوچه های تو درتواست. دیدن مردمی که بوسیله ی قایق به خرید می روند ، میدان سن مارکو ، ایستگاه های کشتی ، خانه ی مارکوپولو ، جشنواره ها و کارناوال ها از جمله جاذبه های دیدنی این شهر است.

best_venice_photos_1

جشنواره ها

best_venice_photos_21

سفر به ونیز سفرخیلی ارزانی نیست. هزینه اقامت دریک هتل ۴ ستاره حدودا شبی ۱۵۰ هزارتومان ، هر وعده غذایی دررستوران های این شهر بین ۲۰ تا۸۰ هزارتومان ، ورودی موزه ها حدود ۱۰۰ هزارتومان ، هزینه رفت و آمد بین شهرهای کوچک اطراف ونیز۲ یورواست.

درهنگام سفر به ایتالیا و شهر ونیز سعی کنید پیتزا وغذاهای دریایی این شهر را از دست ندهید. ونیز شهرخوبی برای خرید نیست اما سعی کنید با خود یادگاری ببرید.نوشیدن یک فنجان چای درکافه های میدان سن مارکو ممکن است بسیارگران پایتان دربیاید پس مواظب قیمت ها باشید.

پیتزاغذای معروف ایتالیایی

1651872112452325662164189123723220239181

کافه ای در ونیز

247005_495

از دیگر دیدنی های ونیز می توان به موارد زیر اشاره کرد :

– میدان سن مارکو
– عمارت باسیلیکا در میدان سن مارکو
– کانال اصلی ( گرند کانال)
– پل دیدگاه، پلی که بین زندان پیومبی و دادگاه پالازا دوچاله قرار دارد و محلی بود برای آخرین دیدار زندانیان با شهر.
– پل ریالتو ( پونته دی ریالتو)
– بازار محلی میوه و غذای ریالتو
– گالری آکادمیا
– موزه‌ی ونیز

 IMG14593369

مطالب پیشنهادی :

۱ Comment

  1. faeze گفت:

    ب نظر شهر قشنگ و جذابی میاد…

ارسال نظرات


− 1 = 3


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم